Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży zaprasza mieszkańców Łomży do rodzinnej zabawy w lepienie "bałwana". Niezbędnym warunkiem jest śnieg, bez którego konkurs nie może się odbyć.
Bałwan jest symbolem zimy, a lepienie go należy do tradycyjnych zabaw zimowych. MDK - DŚT zachęca do odważniejszych form przestrzennych przedstawiających postacie ludzkie lub zwierzęce albo przybierających kształty przedmiotów np.: samochodów, statków, foteli, naczyń kuchennych...
"Liczymy na Państwa pomysłowość i fantazję. Kolejnym warunkiem jest sfotografowanie swojej pracy w kilku ujęciach i jedno zdjęcie wszystkich wykonawców obok dzieła. Całą dokumentację fotograficzną (maksymalnie 4 zdjęcia) oraz imię i nazwisko oraz kontakt telefoniczny i mailowy prosimy o przesłanie na adres: mdk-dst@wp.pl z dopiskiem "Bałwan 2015 - zgłoszenie" do 2 lutego 2015."
Uczestnikami konkursu może być grupa maksymalnie pięcioosobowa: rodzina, znajomi, sąsiedzi ale także jedna osoba.
Jury powołane przez organizatora dokona oceny prac i wybierze trzy najciekawsze rzeźby. Natomiast wszystkie nadesłane prace zostaną poddane ocenie internautów i autorzy rzeźby, która zdobędzie największą ilość punktów dołączą do laureatów. Zdjęcia należy przesyłać do 2 lutego - będą opublikowane na stronie www.mdk.4lomza.pl.
3 lutego rozpocznie się internetowe głosowanie, które będzie trwało do 5 lutego do godziny 14. Głosy przesyłać można będzie na e-mail: mdk-dst@wp.pl (z jednego adresu - jeden głos) z dopiskiem "Bałwan 2015 - głosowanie".
Rozstrzygnięcie konkursu ogłoszone zostanie 5 lutego 2015 roku na stronie internetowej mdk.4lomza.pl, a wręczenie nagród podczas balu karnawałowego w MDK-DŚT w Łomży w dniu 5 lutego 2015 roku o godzinie 17.00.