Najwcześniej w przyszłym tygodniu będą mogły zostać ponownie otwarte niektóre miejskie przedszkola i żłobki. Obecnie trwa analiza możliwości zrealizowania wytycznych przedstawionych przez GIS.
Odpowiedzialny za oświatę w Łomży zastępca prezydenta Andrzej Stypułkowski podkreśla, że decyzja o możliwości otwarcia przedszkoli i żłobków to bardzo dobry pomysł, w pełni popierany przez władze miasta. Będzie to jednak możliwe dopiero po zapewnieniu bezpieczeństwa zdrowotnego dzieci i personelu.
- Trwa analiza możliwości zrealizowania wytycznych przedstawionych przez Główny Inspektorat Sanitarny, po spełnieniu których mają zacząć funkcjonować przedszkola i żłobki. Jesteśmy w stałym kontakcie z dyrektorami naszych placówek i to w głównej mierze od możliwości zapewnienia odpowiednich warunków będzie uzależniony termin ich otwarcia – informuje zastępca prezydenta Andrzej Stypułkowski dodając, że niektóre z nich mogą zostać ponownie otwarte już w przyszłym tygodniu.
Reklama
Pod koniec ubiegłego miesiąca Podlaski Urząd Wojewódzki dostarczył płyny do dezynfekcji rąk i powierzchni. Zostały już one przekazane placówkom oświatowym. W najbliższych dniach dyrektorzy mają zorientować się, ilu rodziców będzie zainteresowanych przyprowadzaniem swoich dzieci do przedszkoli oraz jaka liczba nauczycieli i opiekunów będzie mogła powrócić do pracy. Miejscy urzędnicy podkreślają, że do zapewnienia bezpieczeństwa potrzeba również czasu na zakup niezbędnego wyposażenia. Po zebraniu kompletu informacji będą podejmowane dalsze decyzje odnośnie otwarcia poszczególnych placówek.
Przypomnijmy, zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów od dnia 6 maja mogą zostać otwarte żłobki, przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i inne formy wychowania przedszkolnego. O ostatecznym terminie ich otwarcia decydują jednak organy prowadzące.
Rządowa decyzja dotycząca powrotu do zajęć opiekuńczych w klasach 1-3 szkoły podstawowej zapadnie najprawdopodobniej w drugiej połowie maja