Reklama

Łomża otrzymała pieniądze na cyfryzację. Czek przywiózł wiceminister Adam Andruszkiewicz [FOTO]

14/11/2022 14:59

Łomża otrzymała prawie 1,9 mln zł na zakup komputerów, laptopów, oprogramowania, rozbudowę systemów zabezpieczeń IT i bezpieczeństwa informacji. Prezydentowi Łomży symboliczny czek wręczył Adam Andruszkiewicz, sekretarz stanu w KPRM.

Pieniądze pochodzą z programu "Cyfrowa gmina", którego celem jest wsparcie rozwoju cyfrowego instytucji samorządowych oraz zwiększenie cyberbezpieczeństwa.

- Jest to bardzo duży program ogólnokrajowy z budżetem w wysokości ponad miliarda złotych, w ramach którego przekazujemy środki bezpośrednio na konta jednostek samorządu terytorialnego, celem zakupu nowoczesnego oprogramowania, sprzętu komputerowego, ale także szkolenia pracowników samorządowych i jednostek podległych, żeby poziom nowoczesnej gospodarki w samorządach podnieść - mówił wiceminister Adam Andruszkiewicz.

Reklama

Do Łomży trafią środki w wysokości 1.887.190 zł. Zostaną one przeznaczone na zakup 38 komputerów i 21 laptopów  dla 7 szkół podstawowych, 9 przedszkoli publicznych, 8 szkół średnich, zawodowych i technicznych, 3 burs szkolnych i 1 placówki specjalnej. W ramach cyfryzacji urzędów zakupione zostaną również 203 komputery z oprogramowaniem, 38 laptopów i serwer dostępowy. Ponadto nabyty zostaną m.in.: system zarządzania bezpieczeństwem informacji, system monitoringu do sieci oraz urządzenie realizujące zabezpieczenie zdalnego dostępu w postaci sprzętowej bramy dostępowej. Projekt obejmuje także szkolenia pracowników.

- Pandemia pokazała nam w jaki sposób musimy być przygotowani, żeby realizować działania, które spoczywają na samorządzie. Mając nowoczesny sprzęt, dobrze wykwalifikowanych pracowników, jesteśmy w stanie realizować współczesne działania jeszcze bardziej skutecznie. W związku z tym cieszy fakt, że Urząd Miejski w Łomży, jednostki podległe, placówki oświatowe będą mogły korzystać z nowoczesnego sprzętu, nowoczesnego oprogramowania - mówił prezydent Mariusz Chrzanowski dziękując wiceministrowi Andruszkiewiczowi za program i wsparcie.

Reklama

Dotychczas przez samorząd zrealizowana została „Diagnoza cyberbezpiczeństwa”, w trakcie jest przetarg na dostawę sprzętu IT. Pozostałe zadania maja zostać wykonane do września przyszłego roku.

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości