Reklama

Łomża pamięta o Wyklętych [FOTO i VIDEO]

01/03/2015 21:52

Kilkaset osób przeszło ulicami Łomży w Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Łomżyniacy oddali w ten sposób hołd żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego po II wojnie światowej.

Dziś o godz. 18.00 została odprawiona msza za Ojczyznę w łomżyńskiej katedrze. Tuż po niej wyruszył marsz, zorganizowany w Łomży już po raz trzeci przez Łomżyński Klub Myśli Patriotycznej oraz środowiska patriotyczne.  Marsz przeszedł ulicą Dworną, Sienkiewicza i Polową pod pomnik Pamięci Bohaterów Walk o Wolność i Niepodległość Polski 1939 - 1956.

Organizatorzy podczas marszu zaprezentowali sylwetki dziesięciu „żołnierzy wyklętych” związanych z ziemią łomżyńską, którzy stracili życie z rąk władzy komunistycznej. Uczestnicy nieśli ze sobą biało-czerwone flagi, skandowali hasła antykomunistyczne i śpiewali pieśni patriotyczne.

Reklama

Pod pomnikiem Bohaterów Walk o Wolność i Niepodległość odbył się Apel Poległych. Złożono kwiaty i zapalono znicze, na koniec odśpiewano Hymn.

Marsz był punktem kulminacyjnym łomżyńskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości