Kilkaset osób przeszło ulicami Łomży w Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Łomżyniacy oddali w ten sposób hołd żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego po II wojnie światowej.
Dziś o godz. 18.00 została odprawiona msza za Ojczyznę w łomżyńskiej katedrze. Tuż po niej wyruszył marsz, zorganizowany w Łomży już po raz trzeci przez Łomżyński Klub Myśli Patriotycznej oraz środowiska patriotyczne. Marsz przeszedł ulicą Dworną, Sienkiewicza i Polową pod pomnik Pamięci Bohaterów Walk o Wolność i Niepodległość Polski 1939 - 1956.
Organizatorzy podczas marszu zaprezentowali sylwetki dziesięciu „żołnierzy wyklętych” związanych z ziemią łomżyńską, którzy stracili życie z rąk władzy komunistycznej. Uczestnicy nieśli ze sobą biało-czerwone flagi, skandowali hasła antykomunistyczne i śpiewali pieśni patriotyczne.
Pod pomnikiem Bohaterów Walk o Wolność i Niepodległość odbył się Apel Poległych. Złożono kwiaty i zapalono znicze, na koniec odśpiewano Hymn.
Marsz był punktem kulminacyjnym łomżyńskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.