- Ja wiem, że polski parlament, oprócz zwycięstwa PiS-u, potrzebuje też dopływu trochę świeżej krwi, trochę nowych twarzy - mówił w niedzielę w Łomży europoseł Patryk Jaki, który zachęcał do głosowania na Aleksandrę Szczudło.
- W przyszłym parlamencie będzie starcie, zderzenie cywilizacji i wiem, że Ola będzie w stanie bronić tych dla nas wartości najważniejszych, konserwatywnych - mówił na Starym Rynku Jaki, który pojawił się wspólnie z Aleksandrą Szczudło, kandydatką startującą z listy Prawa i Sprawiedliwości.
Szczudło aktualnie jest wiceprzewodniczącą Sejmiku Województwa Podlaskiego. Jak sama podkreśliła pochodzi z Ciechanowca, czyli z terenu dawnego województwa łomżyńskiego i bardzo dobrze zna się z prezydentem Łomży. - Taką główną inwestycją, która tutaj będzie dotyczyć Łomży jest na pewno Via Baltica i to trzeba przypilnować tego, żeby ta inwestycja szła zgodnie z planem. Kolejną inwestycją bardzo ważną (...) dla Łomży jest na pewno kolej, która w Łomży ma być, o co ja też będę zabiegać - mówiła Szczudło, wspominając też o "mniejszych" inwestycjach, takich jak np. drogi, na co Łomża otrzymała środki z Funduszu Dróg Samorządowych. - Wiem, że prezydent będzie również składał wnioski na kolejne drogi. Chodzi tutaj o wsparcie infrastruktury sportowej: hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 4, hala sportowa przy Szkole nr 5. Na pewno wiem, że ważna jest też budowa lodowiska, szczególnie dla dzieci - mówiła Szczudło.
- Bardzo chciałabym pracować czy pełnić funkcję posła, będąc w bliskim kontakcie z ludźmi, będąc w bliskim kontakcie bezpośrednim z samorządowcami, ponieważ to oni tak naprawdę są największym źródłem informacji - zakończyła konferencję kandydatka.
Więcej w naszym materiale VIDEO.