W jednym ze sklepów na terenie Łomży zatrzymano 32-letniego mężczyznę, który dopuścił się kradzieży alkoholu. Złodzieja zauważył policjant z łomżyńskiej patrolówki w czasie wolnym od służby.
Do zdarzenia doszło wczoraj w godzinach wieczornych w jednym ze sklepów w Łomży. Policjant podczas robienia zakupów zauważył znanych mu z wcześniejszych interwencji mężczyzn. 32-latek i 35-latek byli znani z kradzieży sklepowych.
- W pewnej chwili 32-latek wszedł do sklepu, a 35-latek został przed wejściem. Policjant obserwował mężczyzn i zauważył, że 32-latek bierze z półki sklepowej alkohol, jednak zamiast kierować się do kas podszedł do automatycznych drzwi wejściowych. Mężczyzna czekający na zewnątrz, chcąc umożliwić koledze wyjście ze sklepu, sam wszedł do środka i spowodował otwarcie drzwi. Nawiązał rozmowę z ochroniarzem odwracając jego uwagę - relacjonuje KMP Łomża.
Reklama
Wtedy policjant podbiegł do podejrzanego, zatrzymał go i doprowadził do pracownika ochrony.
- Jak się później okazało 32-latek tego dnia dokonał kradzieży innych artykułów w tym samym sklepie. Tym razem jego łupem padł alkohol o wartości blisko 100 złotych. Pracownik ochrony na miejsce wezwał patrol policji. Nietrzeźwy mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu - informuje KMP Łomża.
Zgodnie z kodeksem wykroczeń za kradzież grozi kara grzywny lub aresztu.
źródło: KMP Łomża
video: KMP Łomża