Spośród 11 zgodnych z regulaminem wniosków, kapituła rekomendowała prezydentowi Łomży pięcioro kandydatów do uhonorowania nagrodami w dziedzinie kultury. Oprócz pamiątkowej statuetki i róży, laureaci otrzymali nagrody finansowe w wysokości 4,2 tys. złotych. - Dzięki waszej działalności nasza kultura nadal będzie się rozwijać - mówił laureatom prezydent Mariusz Chrzanowski.
Nagroda Prezydenta Łomży w dziedzinie kultury i sztuki przyznawana jest od 2005 roku. Otrzymują ją osoby, które mają szczególne zasługi dla propagowania kultury i sztuki w Łomży, ale także rozsławiania naszego miasta w tej dziedzinie w kraju i poza jego granicami.
- Łomża jest kulturalną stolicą regionu. Cieszymy się z tego, że nasze instytucje kultury są dostrzegane, że mają zasięg subregionalny, a nawet ogólnokrajowy - mówił prezydent Mariusz Chrzanowski, podkreślając wagę remontu Filharmonii Kameralnej oraz Hali Kultury.
Uroczystość przyznania nagród odbyła się w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży. Spośród 11 zgodnych z regulaminem wniosków, kapituła rekomendowała prezydentowi Łomży pięcioro kandydatów do uhonorowania. Oprócz symbolicznych róż oraz zaprojektowanych i wykonanych przez Ewę Skłodowską statuetek, laureatom przyznano nagrody finansowe w wysokości 4,2 tys. złotych.
- Dzięki waszej działalności nasza kultura nadal będzie się rozwijać i na pewno warto inwestować, i mam nadzieję, że przez najbliższe lata również będziemy mogli poszczycić się tym, że nasza łomżyńska kultura, ludzie kultury to jest ścisła czołówka - zwracał się do laureatów włodarz miasta, życząc im również wszystkiego najlepszego.
Rozdanie nagród uświetnił recital Marka Gałązki.
Laureaci:
- Teresa Matuszelańska
- Zygmunt Zdanowicz
- Maria Bauchrowicz-Tocka
- Katarzyna Kuklińska
- Witold Długozima