Już w następnym tygodniu startuje 36. odsłona Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Walizka”. W artykule publikujemy harmonogram.
Festiwal rozpocznie się 31 maja w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży. W ciągu czterech dni mieszkańcy Łomży będą mogli obejrzeć spektakle w różnych miejscach naszego miasta. Artyści zaprezentują się m.in. na Starym Rynku, w Hali Kultury, Filharmonii Kameralnej czy na placu katedralnym.
- Tematem przewodnim 36. edycji będzie „Teatr mówi…”! W ramach tego sformułowania zaprezentujemy spektakle, które nie pozostają obojętne wobec przemian zachodzących w nowej rzeczywistości i te, które otwierają się na inne kultury, estetyki, powstałe w Bośni i Hercegowinie, Kanadzie, Bułgarii, Francji, Słowenii, Gruzji i Polsce. Pragniemy, aby festiwal stał się ważnym miejscem artystycznym teatru formy i jego inkluzywności, który stworzy przyjazną przestrzeń widzom, a twórcom pole do dyskusji. W nurcie konkursowym wystąpią zespoły z 7 krajów oraz 5 zespołów z Polski. W off festiwalu zaplanowaliśmy 9 wydarzeń z Polski i Ukrainy – informuje Jarosław Antoniuk, dyrektor TLiA w Łomży.
Reklama
Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Walizka” odbywa się corocznie od 1987 roku. Wstęp na wydarzenia plenerowe jest bezpłatny. Bilety na spektakle można rezerwować za pośrednictwem Biura Organizacji Widowni oraz online

Warto odnotować, że autorką tegorocznego plakatu festiwalowego jest córka zmarłego w lutym br. Przemysława Filipa Karwowskiego - artysty plastyka, wieloletniego scenografa w łomżyńskim Teatrze Lalki i Aktora, który corocznie tworzył plakaty od pierwszej edycji festiwalu.
Więcej informacji w materiale VIDEO