Wyniki badania w Państwowym Zakładzie Higieny w Warszawie nie potwierdziły obecności koronawirusa w organizmie izolowanej w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży kobiety.
Jak przekazuje nam doktor Joanna Chilińska, koronawirus u pacjentki potwierdzony nie został. Pierwsze badanie laboratorium Państwowego Zakładu Higieny dało wynik ujemny. Pacjentka zostaje jednak w szpitalu, gdyż wymaga hospitalizacji z uwagi na infekcję i wysoką gorączkę.
Zakaz odwiedzin w szpitalu
W związku ze wzrostem zachorowań na infekcje wirusowe, podwyższonym ryzykiem zachorowań na koronawirusa oraz z powodu nałożenia na szpital obowiązku pozostawania w podwyższonej gotowości od środy (4.03) obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin pacjentów przebywających w oddziałach Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Nie dotyczy on osób sprawujących dodatkową opiekę pielęgnacyjną nad dzieckiem lub osobą ze znacznym stopniem niepełnosprawności.
Koronawirus w regionie?
Przypomnijmy, że w grajewskim szpitalu przebywają dwie osoby z podejrzeniem koronawirusa. Podróżowały one z Niemiec do Polski razem z zakażonym mężczyzną z województwa lubuskiego. To właśnie u tego mężczyzny potwierdzono pierwszy przypadek zachorowania na koronawirusa w Polsce.
Koronawirus: Co robić?
Jeżeli w ciągu ostatnich dni byłeś w miejscu gdzie występuje koronawirus i zaobserwowałeś u siebie objawy, takie jak: gorączka, kaszel, duszność, problemy z oddychaniem, to powiadom telefonicznie telefonicznie PSSE w Łomży (86 216 52 61). W przypadku objawów nasilonych warto skonsultować się z Oddziałem Obserwacyjno-Zakaźnym z Pododdziałem Obserwacyjno-Zakaźnym Dziecięcym Szpitala Wojewódzkiego w Łomży pod numerami telefonów:
86- 4733-358 - gabinet lekarski
86-4733-336 - gabinet pielęgniarski
Nie należy udawać się do przychodni lub szpitala bez wcześniejszego uzgodnienia gdzie się zgłosić i czy jest to potrzebne. Warto wziąć pod uwagę, że z objawami koronawirusa nie należy zgłaszać się na SOR.
Wszelkie wątpliwości dotyczące stanu zdrowia należy wyjaśnić telefonicznie lub innymi metodami konsultacji. Przyjęcia na Oddział Obserwacyjno-Zakaźny odbywają się poprzez Izbę Przyjęć znajdującą się po przeciwnej stronie budynku, czyli po lewej stronie, patrząc na wejście główne do szpitala.
