Reklama

Łomża: Wyniki nie potwierdziły obecności koronawirusa

05/03/2020 14:02

Wyniki badania w Państwowym Zakładzie Higieny w Warszawie nie potwierdziły obecności koronawirusa w organizmie izolowanej w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży kobiety.

Jak przekazuje nam doktor Joanna Chilińska, koronawirus u pacjentki potwierdzony nie został. Pierwsze badanie laboratorium Państwowego Zakładu Higieny dało wynik ujemny. Pacjentka zostaje jednak w szpitalu, gdyż wymaga hospitalizacji z uwagi na infekcję i wysoką gorączkę.

Zakaz odwiedzin w szpitalu

W związku ze wzrostem zachorowań na infekcje wirusowe, podwyższonym ryzykiem zachorowań na koronawirusa oraz z powodu nałożenia na szpital obowiązku pozostawania w podwyższonej gotowości od środy (4.03) obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin pacjentów przebywających w oddziałach Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Nie dotyczy on osób sprawujących dodatkową opiekę pielęgnacyjną nad dzieckiem lub osobą ze znacznym stopniem niepełnosprawności.

Reklama

Koronawirus w regionie?

Przypomnijmy, że w grajewskim szpitalu przebywają dwie osoby z podejrzeniem koronawirusa. Podróżowały one z Niemiec do Polski razem z zakażonym mężczyzną z województwa lubuskiego. To właśnie u tego mężczyzny potwierdzono pierwszy przypadek zachorowania na koronawirusa w Polsce.

Koronawirus: Co robić?

Jeżeli w ciągu ostatnich dni byłeś w miejscu gdzie występuje koronawirus i zaobserwowałeś u siebie objawy, takie jak: gorączka, kaszel, duszność, problemy z oddychaniem, to powiadom telefonicznie  telefonicznie PSSE w Łomży (86 216 52 61). W przypadku objawów nasilonych warto skonsultować się z Oddziałem Obserwacyjno-Zakaźnym z Pododdziałem Obserwacyjno-Zakaźnym Dziecięcym Szpitala Wojewódzkiego w Łomży pod numerami telefonów:

Reklama

86- 4733-358 - gabinet lekarski
86-4733-336 - gabinet pielęgniarski

Nie należy udawać się do przychodni lub szpitala bez wcześniejszego uzgodnienia gdzie się zgłosić i czy jest to potrzebne. Warto wziąć pod uwagę, że z objawami koronawirusa nie należy zgłaszać się na SOR.  

Wszelkie wątpliwości dotyczące stanu zdrowia należy wyjaśnić telefonicznie lub innymi metodami konsultacji. Przyjęcia na Oddział Obserwacyjno-Zakaźny odbywają się poprzez Izbę Przyjęć znajdującą się po przeciwnej stronie budynku, czyli po lewej stronie, patrząc na wejście główne do szpitala.

Reklama

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości