Reklama

Łomża: Tylko jednego dnia ujawniono 152 wykroczenia

15/01/2024 12:02

Policjanci z łomżyńskiej drogówki w miniony piątek prowadzili działania pn. "pieszy bezpieczny-widoczny". Zwracano szczególną uwagę na zachowania kierowców w rejonie przejść dla pieszych, ale także sprawdzali czy piesi i rowerzyści dbają o swoje bezpieczeństwo.

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Łomży, mundurowi ujawnili łącznie 152 wykroczenia, z czego 107 z winy kierowców, 35 popełnionych przez pieszych.

- Przechodzenie przez jezdnię na czerwonym świetle bądź przekraczanie jezdni w miejscach niedozwolonych, to nadal główne wykroczenia popełniane przez pieszych. Natomiast do głównych wykroczeń kierowców należą: wyprzedzanie bezpośrednio przed oraz na przejściach dla pieszych, a także omijanie innego pojazdu, który zatrzymał się, aby ustąpić pierwszeństwa pieszemu na przejściu - relacjonuje KMP Łomża.

Reklama

Policja apeluje o ostrożność. 

 

źródło: KMP Łomża

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości