- Zapamiętajcie ten moment, zachowajcie w pamięci najlepsze chwile spędzone w naszej uczelni. Dziękuję, że kilka lat temu, przeglądając maturalne świadectwa, doszliście do wniosku, że studia w Łomży będą najlepszym wyborem - zwrócił się wczoraj do licznie zgromadzonych absolwentów dr hab. Dariusz Surowik, rektor PWSIiP.
520 absolwentów Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży obroniło w tym roku akademickim prace magisterskie, licencjackie i inżynierskie, a wielu z nich w miniony piątek odebrało swoje dyplomy z rąk władz uczelni. Dołączyli oni do licznego grona 6000 osób, które mogą pochwalić się dyplomem PWSIiP. - Myślę, że to znakomity wynik, biorąc pod uwagę, że jesteśmy stosunkową młodą uczelnią, bo piętnastoletnią - mówi Jolanta Święszkowska, rzecznik Państwówki.
W szczególny sposób doceniono tych, którzy na naukę poświęcili najwięcej czasu, osiągając wysoką średnią ocen lub tworząc ciekawe i ambitne prace dyplomowe, będące owocem dociekliwych badań i analiz. Nagrody trafiły też do absolwentów, wnoszących w życie uczelni najwięcej młodzieńczego zapału: organizując akcje społeczne czy działając w kołach naukowych.
- Mam nadzieję, że nie będzie to nasze ostatnie spotkanie, że gdy już będą (absolwenci - przyp. red.) podejmować aktywność zawodową, to będziemy mieli z nimi kontakt, ponieważ zasilą znakomite szeregi, chociażby pracowników administracji, pracowników służby zdrowia i będą pojawiać się, ale już w innych rolach, tych zawodowych, prestiżowych, na naszej uczelni - mówi Jolanta Święszkowska.
Teraz łomżyńską Państwówkę czeka rok nowych wyzwań i nowych projektów, a już 9 października odbędzie się uroczysta inauguracja kolejnego roku akademickiego. Warto wspomnieć, że chętni mają jeszcze czas, aby np, zdecydować się na studia w systemie dziennym, ale w godzinach wieczornych.