W dniach 19-20 października odbędą się wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej Łomży. Uczniowie szkół ponadpodstawowych zagłosują na koleżanki i kolegów, których kandydatury zgłoszone zostały do reprezentowania w Radzie.
Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej Łomży zarządził prezydent Mariusz Chrzanowski. Odbędą się one w dniach 19-20 października 2020 roku. Do podziału są 23 mandaty w 10 łomżyńskich szkołach:
I LO - 3 mandaty; II LO - 3 mandaty; III LO - 2 mandaty; ZSTiO nr 4 - 2 mandaty; ZSMiO nr 5 - 4 mandaty; ZSEiO nr 6 - 3 mandaty; ZSWiO nr 7 - 3 mandaty; BS I stopnia - 1 mandat; KLO - 1 mandat; ZSA przy WSA - 1 mandat
Czynne prawo wyborcze w wyborach do Rady Miejskiej Łomży posiadają uczniowie szkół ponadpodstawowych, na terenie których odbywają się wybory do MRM Łomży.

Młodzieżowa Rada Miejska to organ doradczy powstały z inicjatywy prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego. Młodzi ludzie aktywnie włączają się w życie społeczne miasta. Biorą udział w różnych projektach, zgłaszają swoje zadania w ramach Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego. Pierwsze w historii miasta wyory do MRM odbyły się w 2016 roku.