Reklama

Łomża. W październiku odbędą się wybory. Zagłosują uczniowie

15/09/2020 12:49

W dniach 19-20 października odbędą się wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej Łomży. Uczniowie szkół ponadpodstawowych zagłosują na koleżanki i kolegów, których kandydatury zgłoszone zostały do reprezentowania w Radzie.

Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej Łomży zarządził prezydent Mariusz Chrzanowski. Odbędą się one w dniach 19-20 października 2020 roku. Do podziału są 23 mandaty w 10 łomżyńskich szkołach:

I LO - 3 mandaty;  II LO - 3 mandaty; III LO - 2 mandaty; ZSTiO nr 4 - 2 mandaty; ZSMiO nr 5 - 4 mandaty; ZSEiO nr 6 - 3 mandaty; ZSWiO nr 7 - 3 mandaty; BS I stopnia - 1 mandat; KLO - 1 mandat; ZSA przy WSA - 1 mandat

Czynne prawo wyborcze w wyborach do Rady Miejskiej Łomży posiadają uczniowie szkół ponadpodstawowych, na terenie których odbywają się wybory do MRM Łomży.  

Reklama

Młodzieżowa Rada Miejska to organ doradczy powstały z inicjatywy prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego. Młodzi ludzie aktywnie włączają się w życie społeczne miasta. Biorą udział w różnych projektach, zgłaszają swoje zadania w ramach Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego.  Pierwsze w historii miasta wyory do MRM odbyły się w 2016 roku.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości