Miasto Łomża znalazło się w gronie 26 kolejnych samorządów, które przystąpiły do programu Mieszkanie Plus. W poniedziałek 12 grudnia w Warszawie, podczas ogólnopolskiej konferencji dla samorządowców, list intencyjny w tej sprawie podpisał Prezydent Mariusz Chrzanowski.
12 grudnia, podczas ogólnopolskiej konferencji dla samorządowców, podpisana została pierwsza wiążąca umowa inwestycyjna w ramach programu Mieszkanie Plus. W efekcie wkrótce ruszą prace przy budowie 180 nowoczesnych mieszkań czynszowych w Białej Podlaskiej. Do programu przystąpiły też kolejne samorządy z całej Polski. W gronie 26 samorządów znalazło się także Miasto Łomża.
- W najbliższy poniedziałek udaję się do Warszawy, gdzie w obecności pana premiera Morawieckiego podpiszę list intencyjny, którego efektem będzie podpisanie porozumienia w sprawie programu Mieszkanie Plus - zapowiadał podczas konferencji podsumowującej półmetek kadencji Prezydent Mariusz Chrzanowski. - Te mieszkania powstaną przy ulicy Rubinowej ale to nie wszystko. Ten program zamierzam realizować jeszcze szerzej. Oczywiście w perspektywie kolejnych lat, bo jest teren kolei, który jest szansa na to, że przejmie skarb państwa i na tym terenie powstaną cztery bloki w ramach programu Mieszkanie Plus oraz piąty z dofinansowaniem zewnętrznym budynek komunalny - deklarował Prezydent.
Podczas konferencji podpisana została Koalicja Mieszkanie Plus. Jej cele to promocja dobrych praktyk na rynku mieszkaniowym, przezwyciężanie barier prawnych, wdrażanie nowoczesnych technologii, m.in. w oparciu o polskie innowacje oraz wspólne poszukiwanie finansowania dla realizowanych inwestycji.
- W dziedzinie budownictwa mieszkaniowego mamy do nadrobienia ogromny dystans - mówił podczas konferencji wicepremier, minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki. - Robimy program, który jest programem powszechnym, dostępnym dla każdego, nie oazą dobrobytu dla nielicznych, tylko naprawdę szerokozasięgowy program, w szczególności dla tych, którzy dzisiaj są w niższych grupach zarabiających i aspirują do klasy średniej - powiedział wicepremier.
Mieszkanie Plus to projekt rządowy, który jest częścią szerokiego programu modernizacji Polski. MA za zadanie zniwelować duże braki przestrzeni mieszkalnych w Polsce, co przełożyć ma się na obniżenie ceny mieszkań.
Min. Morawiecki: #MieszkaniePlus to fundamentalny program tworzący nową przestrzeń dla rozwoju gospodarczego #wieszwiecej pic.twitter.com/s2blqOtIwu
— TVP Info (@tvp_info) 12 grudnia 2016