Z początkiem września wystartowała 2. edycja ogólnopolskiej rywalizacji o "Puchar Rowerowej Stolicy Polski". Biorą w niej udział 43 miasta, w tym Łomża. Kto okaże się zwycięzcą? To zależy od mieszkańców, którzy przez miesiąc będą "kręcić" kilometry dla swoich miast. Organizatorem akcji jest Bydgoszcz.
Do zabawy może przystąpić każdy, kto jeździ na rowerze i posiada telefon komórkowy. Wystarczy pobrać aplikację mobilną Rowerowa Stolica Polski i wybrać miasto, dla którego uczestnik chce zdobywać pokonywane na rowerze kilometry. Jest ona dostępna bezpłatnie w sklepach Google Play (Android) oraz Apple Store (iOS).
Co ważne, rywalizacja nie ma granic – oznacza to, że zbierać kilometry dla swojego miasta można jeżdżąc na rowerze gdziekolwiek na świecie. Dodatkowo użytkownicy mogą stworzyć swoje własne rywalizacje wśród grupy przyjaciół, znajomych z pracy czy rodziny. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej www.rowerowastolicapolski.pl.
Tegoroczna rywalizacja będzie bardziej zacięta niż przed rokiem – do akcji włączyły się aż 43 miasta. To dwa razy więcej niż w pierwszej edycji "Rowerowej Stolicy Polski", której organizatorem jest Bydgoszcz. W tym roku odbył się także wakacyjny trening miast. Jego bilans wyniósł 5 tys. aktywnych użytkowników i 1,3 mln przejechanych kilometrów.
- Dla trzech najlepszych miast czekają wyjątkowe nagrody - samoobsługowe stacje naprawy rowerów ufundowane przez sponsora rywalizacji firmę Ibombo. Dodatkowo miasta zapewniają nagrody dla najlepszych rowerzystów lokalnych – przekazuje Tomasz Dobrowolski, koordynator akcji.

Źródło: UM Lomza