2 maja oficjalnie rozpoczęty został sezon w Porcie Rzecznym w Łomży. – Mam nadzieję, że będzie to kolejny udany sezon dla naszych wodniaków - mówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.
O godz. 12:00 uroczyście podniesiona została bandera RP w łomżyńskim porcie przy ul. Żydowskiej.
- To miejsce cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Łomży, ale nie tylko – mówi o porcie, bulwarach i polu namiotowym dyrektor MOSiR Andrzej Modzelewski. – Co roku odwiedza nas naprawdę mnóstwo turystów z zewnątrz. Między innymi pole namiotowe, które znajduje się na terenie kompleksu, cieszy się ogromnym zainteresowaniem, przyjeżdżają tutaj kempingi z całego świata – dodaje.
W Porcie Rzecznym Łomża znajdziemy m.in. wypożyczalnię sprzętu wodnego, miejsca do cumowania łodzi, siłownię zewnętrzną, pole namiotowe i miejsce przeznaczone do grillowania. Warto dodać, że wiaty dostępne są dla wszystkich zainteresowanych.
- Każdy może przyjść, zrobić grilla - mówi dyrektor Andrzej Modzelewski. - Jak najbardziej zapraszamy wszystkich chętnych do korzystania.
Rozpoczęcie sezonu było jednocześnie okazją do oficjalnego przyjęcia nowych członków Stowarzyszenia Wodniaków Śródlądowych PORT.
Więcej w materiale VIDEO!