Zakończyła się 12. edycja plebiscytu „Świeć się z Energą”. W tym roku emocjonująca i wyrównana walka o miano najpiękniej udekorowanego świątecznie miasta w Polsce trwała do ostatniego dnia głosowania. Łomża znalazła się na podium i zajęła zaszczytne 3. miejsce.
"Świeć się z Energą” to ogólnopolski doroczny plebiscyt, w którym wybierane są miejscowości o najpiękniejszych iluminacjach świątecznych. W pierwszym, regionalnym etapie plebiscytu wzięło udział aż 188 miejscowości. Następnie 16 mistrzów wojewódzkich od 14 do 25 stycznia walczyło w ogólnopolskim finale. Wśród wojewódzkich mistrzów znalazła się również Łomża! W wielkim finale nasze miasto zajęło zaszczytne 3. miejsce, co oznacza, że do potrzebujących mieszkańców Łomży trafi sprzęt o wartości 10 tys. zł.
"Zwycięstwo było „o włos”! W Plebiscycie Miast na Świetlną Stolicę Polski Miasto Łomża uplasowało się na wysokim 3 miejscu. Wcześniej wygraliśmy etap wojewódzki, dzięki czemu do naszego miasta trafi energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10 tys. zł. Zostanie on przekazany osobom potrzebującym. Skontaktujemy się także z panią, w której mieszkaniu kilka dni temu wybuchła butla z gazem, by jeśli będzie taka potrzeba, również ją wesprzeć przyznanymi nagrodami. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w konkurs "Świeć się z Energą" i aktywnie głosowali na nasze miasto. Bez Państwa zaangażowania i głosów sukces, jakim niewątpliwie jest miejsce na podium, nie byłby możliwy" - przekazuje za pośrednictwem mediów społecznościowych prezydent Mariusz Chrzanowski.
Reklama
Zwycięzcą 12. edycji plebiscytu „Świeć się z Energą” został Chełm, który zdołał zgromadzić 8 671 głosów (2 358 w 1. rundzie i 6 313 w finale) zdobywając tym samym tytuł Świetlnej Stolicy Polski oraz pokaźny zestaw AGD o wartości 50 tys. zł.
Ostateczna klasyfikacja Plebiscytu Miast: