Miasto Łomża otrzyma 12 mln 750 tys. zł na budowę nowego budynku Przedszkola Publicznego nr 5. Środki zostały przyznane w ramach II edycji Programu Inwestycji Strategicznych Rządowego Funduszu „Polski Ład”.
- Cieszymy się niezmiernie, że miasto Łomża po raz kolejny znalazło się w gronie samorządów, które otrzymują dofinansowanie. W pierwszej edycji otrzymaliśmy prawie 38 milionów złotych na bulwary łomżyńskie. Druga i edycja i bardzo ważna dla nas inwestycja, czyli budowa przedszkola – mówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, dodając, że jest to przedsięwzięcie prospołeczne i prorodzinne
Nowy obiekt powstanie przy ul. Sikorskiego. Prowadzone w nim będzie przedszkole publiczne z 7 oddziałami dla łącznie 175 dzieci oraz dwie grupy żłobkowe na 40 dzieci.
- Jest cały czas zapotrzebowanie na miejsca żłobkowe, mimo tego, że otworzyliśmy w ostatnim czasie trzeci żłobek, jest też i przedszkole specjalne. Cały czas te zapotrzebowanie jest duże, więc mam nadzieję, że ta inwestycja pozytywnie wpłynie na naszą politykę prorodzinną w mieście – dodaje włodarz miasta.
Z dofinansowania cieszy się również m.in. radny Marcin Dębek.
- Myślę, że to jest wspaniała informacja dla całej społeczności przedszkola oraz dla rodziców i dzieci, które w przyszłości będą tam się uczyć.
Reklama
Zadanie obejmuje budowę budynku Przedszkola Publicznego Nr 5 przy ul. Sikorskiego wraz z niezbędną infrastrukturą i zagospodarowaniem terenu. Nowy obiekt będzie wolnostojący o powierzchni użytkowej 1.725,04 m.kw., częściowo piętrowy i podpiwniczony. W ramach inwestycji zostaną wykonane m.in.: roboty ogólnobudowlane, elektryczne, sanitarne, telekomunikacyjne, wykończeniowe, wyposażenie technologiczne. Zmontowana zostanie instalacja solarna i fotowoltaiczna. Wykonane będą także place zabaw odrębne dla przedszkola i żłobka, chodniki, zieleń i parking na 22 miejsca postojowe. Obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób z niepełno sprawnościami.
Społeczność przedszkola czekała na taką inwestycję od lat – zauważa Jadwiga Juchniewicz, dyrektor Przedszkola Publicznego nr 5.
- Spodziewaliśmy się, że możemy otrzymać fundusze z Polskiego Ładu, ale nie myślałam, że to tak szybko nastąpi – mówi. Przede wszystkim jest to prezent, taki szczególny prezent z okazji Dnia Dziecka, także ładnie się to wszystko składa, bo za kilka dni będziemy obchodzić z dziećmi ich święto i otrzymaliśmy taki piękny upominek. (…) Chciałabym podziękować panu prezydentowi za wsparcie w tych naszych poczynaniach. Dzięki współpracy z panem prezydentem oraz pracownikami urzędu miasta, mamy to dofinansowanie z Polskiego Ładu – dodaje.
Zakończenie realizacji tego przedsięwzięcia planowane jest w 2024 roku.
Więcej w naszym materiale VIDEO