Reklama

Łomża: Za rok nowa sala i boisko przy SP 2

07/10/2019 15:38

Przy łomżyńskiej "Dwójce" rozpoczynają się prace archeologiczne, związane z budową nowej sali sportowej oraz boiska. Według zapewnień Ratusza oba obiekty mają być gotowe do końca października 2020 roku.

Salę gimnastyczną przy Szkole Podstawowej nr 2 wybuduje firma JL Sp. z o.o. z Piątnicy Poduchownej. Miasto otrzymało ponad 2,4 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki, oraz 390 tys. z PFRON. Boisko wielofunkcyjne wykona firma  Complexe Sportif Grażyna Kowalska z Tłuszcza za kwotę 570 tys. zł.

Jak przekazuje Ratusz, na nowej sali o całkowitej powierzchni użytkowej ponad 1,5 tys. m2, w tym na boisku sali o powierzchni 640 m2, będzie można przeprowadzić zajęcia m.in. z siatkówki, koszykówki i tenisa. W budynku znajdą się również szatnie, sanitariaty, pomieszczenia magazynowe, techniczne i gospodarcze. Na zewnętrznym boisku o nawierzchni poliuretanowej o pow. 800 m2 będzie można uprawiać piłkę ręczną i mini futbol. Sala gimnastyczna i boisko wielofunkcyjne wpłyną na atrakcyjność edukacyjną SP nr 2, zwiększą dostępność do obiektów sportowych klubom działającym w naszym mieście oraz poprawią estetykę przestrzeni miejskiej.

Podupadający budynek niewielkiej sali gimnastycznej przy "Dwójce" został wyłączony w 2011 roku z powodów bezpieczeństwa.
 

Reklama

fot. UM Lomza

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości