Reklama

Łomża: zlikwidowano nielegalny salon gier. Dwie osoby z zarzutami [FOTO]

11/02/2026 07:47

13 nielegalnych automatów do gier hazardowych zabezpieczyli funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS). Działające wbrew przepisom prawa maszyny znajdowały w dwóch skontrolowanych lokalach na terenie Łomży.  Za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom grożą kary finansowe oraz kara pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Łomży ustalili, że w dwóch punktach na terenie miasta urządzane są nielegalne gry hazardowe na automatach. W wyniku kontroli lokali wyposażonych w systemy monitoringu służące do selekcji wchodzących klientów funkcjonariusze zabezpieczyli 13 maszyn, tzw. „jednorękich bandytów”.

- W pierwszym lokalu obsługiwanym przez 27-letnią kobietę funkcjonariusze zabezpieczyli 5 nielegalnych automatów, 700 zł, dwa smartfony oraz torebkę strunową z zawartością 0,75 g amfetaminy. W drugim lokalu, który nadzorowała 32-latka, mundurowi zajęli 8 nielegalnych maszyn oraz gotówkę – ponad 9,5 tys. zł. Obie kobiety usłyszały zarzuty pomocnictwa w urządzaniu gier hazardowych wbrew przepisom. Grozi za to kara pozbawienia wolności do lat 3. Sprawę wykrytych narkotyków przejęli policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Łomży- informuje KAS.

Reklama

Oprócz odpowiedzialności karnej, za urządzanie nielegalnych gier hazardowych, przepisy przewidują również karę administracyjną. Właścicielowi nielegalnych automatów wymierzana jest kara pieniężna w wysokości 100 tys. zł za każde urządzenie. Kara ta grozi również posiadaczom (najemcom i właścicielom) lokali z takimi urządzeniami.

W ubiegłym roku podlaska KAS w wyniku kontroli nielegalnych salonów gier zabezpieczyła ponad 180 automatów działających wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych.

Źródło: KAS Aktualizacja: 11/02/2026 07:52
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości