Reklama

Łomża zrywa współpracę z rosyjskimi i białoruskimi samorządami. Do partnerów z Ukrainy wyjechały dary [FOTO]

01/03/2022 13:06

Miasto Łomża wysłało do samorządów partnerskich z Federacji Rosyjskiej (Gusiev) i Białorusi (Gorki, Lida) pisma o zakończeniu dotychczasowej współpracy - informują miejscy urzędnicy. W tym samym czasie do Drohobycza i Kołomyi w Ukrainie (miasta partnerskie Łomży) wyjechały najpotrzebniejsze artykuły zebrane przez mieszkańców. Dziś transporty mają ruszyć do Nowogrodu Wołyńskiego i Borysławia.

W wymienionych wcześniej transportach znalazły się m.in. karimaty, śpiwory, koce, baterie, latarki, świece, zapalniczki, zapałki, różnego rodzaju leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, duża ilość opatrunków i środków do dezynfekcji ran, artykuły higieniczne, żywność w konserwach i typu instant, woda oraz odzież taktyczna. Do jednego z samorządów powędrował ponadto agregat prądotwórczy.

- Informujemy jednocześnie, że w związku z sytuacją na Ukrainie, Miasto Łomża wysłało do samorządów partnerskich z Federacji Rosyjskiej (Gusiev) i Białorusi (Gorki, Lida) pisma o zakończeniu dotychczasowej współpracy, która odbywała się na mocy wcześniej podpisanych listów intencyjnych - przekazują urzędnicy.

Reklama

 zdj. UM Lomza

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości