W Myślenicach pod Krakowem odbył się Puchar Europy Juniorów w Karate Kyokushin. Na matach startowało ponad 500 zawodników z 19 krajów. Polskę reprezentował między innymi zawodnik Łomżyńskiego Klubu Karate Łukasz Michalak, który w konkurencji kumite (walki) w kategorii junior (16-17 lat) -70 kg zdobył brązowy medal.
- Łukasz w 1/8 miał tzw. „wolny los”. W 1/4 zmierzył się z Rumunem Cosminem Surdu, który we wcześniejszej walce wyeliminował innego reprezentanta Polski Daniela Rojka z Warszawy. Reprezentant Rumunii walczył bardzo technicznie i widowiskowo jednocześnie stosując podcięcia, poprzez które zdobył pół punktu na zawodniku z Warszawy. Łukasz musiał obrać taktykę, która by zniwelowała umiejętności techniczne Rumuna. Prowadził walkę w półdystansie, zmuszając przeciwnika do twardej wymiany cios za cios i nie pozwalając mu na „rozwinięcie się” z technikami. Nasz zawodnik wygrał ten pojedynek decyzja sędziów 4:1 - relacjonuje sensei Dariusz Syrnicki.
W kolejnej walce Łukasz zmierzył się z Bułgarem Samuilem Zhelevem
- Podobnie jak w pierwszej walce zmusił przeciwnika do twardej walki w półdystansie, uzyskując nawet lekką przewagę. Niestety, jedno z wysokich kopnięć otarło się o rękę i skraj twarzy Łukasza, co dwóch sędziów zaliczyło jako trafienie, dwóch innych nie uznało trafienia. Sędzia główny maty, pochodzący z Bułgarii, przychyli się do decyzji o zaliczeniu trafienia przyznając pół punktu. Nasz zawodnik starał się odpracować stratę, jednak przeciwnik robił wszystko aby unikać wymiany i „dociągnąć” przewagę do końca walki - dodaje sensei Syrnicki.
Kategorię ostatecznie wygrał zawodnik z Wrocławia Aleksander Olszewski.
zdj. nadesłane