Reklama

Łomżanka zagra główną rolę w „Koronie Królów” [FOTO]

07/07/2018 06:15

Aleksandrę Przesław, absolwentkę I Liceum Ogólnokształcącego w Łomży, już od września będziemy mogli śledzić w TVP1 w drugim sezonie serialu „Korona Królów”. Młoda łomżyńska aktorka w barwnej historycznej telenoweli zagra Adelajdę, drugą żonę Kazimierza Wielkiego.

Aleksandra Przesław ma 24 lata. W swoim rodzinnym mieście była aktorką amatorskiego Teatru Tadamm, działającego w ramach łomżyńskiej grupy programu PaT (Profilaktyka a Ty). Zagrała w wielu sztukach profilaktycznych. W 2018 roku ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Widzowie mogli obejrzeć młodą aktorkę m.in. w filmie Łukasza Barczyka "Soyer" oraz w serialu TVP2 "Na sygnale". Zagrała też w kilku spektaklach teatralnych.

Aleksandra Przesław wcieli się w postać Adelajdy Heskiej, córki Henryka II Żelaznego, która według ówczesnych kronikarzy słynęła z nieziemskiej urody. Księżniczka miała 17 lat, kiedy poślubiła 31-letniego Kazimierza.

To nie jedyna zmiana w obsadzie "Korony królów". W roli Kazimierza Wielkiego widzowie Jedynki zobaczą Andrzeja Hausnera.

Reklama

Premierowy sezon historycznej telenoweli telewizyjna Jedynka emitowała od 1 stycznia do 23 maja 2018 roku. W tym okresie stacja pokazała 84 odcinki, które oglądało średnio 2,05 mln osób. Premiera drugiego sezonu "Korony królów" we wrześniu 2018 roku w TVP1.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości