Kolejne znakomite informacje z naszego koszykarskiego podwórka.
Podopieczne Daniela Chojnowskiego oraz Włodzimierza Wójcika wygrały rewanżowe spotkanie z MKS-em Grójec i awansowały do ćwierćfinału Młodzieżowych Mistrzostw Polski w kategorii U-13!
Łomżany zwycięzyły 59:43 i postawiły kropkę nad "i". Przed turniejem ćwierćfinałowym łomżanki powalczą w przyszły weekend w turnieju strefowym o rozstawienie, który odbędzie się w Sokołowie Podlaskim.
- Jesteśmy bardzo zadowoleni z postawy naszych koszykarek, wyciągnęliśmy wnioski z pierwszego meczu i dziś zagraliśmy dużo lepsze spotkanie niż na wyjeździe. Funkcjonowała obrona, zagraliśmy kilka fajnych akcji w szybkim ataku - mówi Daniel Chojnowski, szkoleniowiec zespołu.
Reklama
GUKS Olimpijczyk/UKS 4 Łomża - MKS Grójec 59:43 (15:13, 15:8, 12:8, 17:14)
GUKS/UKS 4: Zuzanna Niewińska 10, Oliwia Tomasiewicz 6, Emilia Trzonkowska 13, Irsana Khamzaeva 3, Natalia Pędzich 8, Nadia Dąbkowska 5, Hanna Mucha 7, Wiktoria Pawlik 5, Kseniya Savatseyeva 2, Wiktoria Rybakiewicz, Oliwia Kozłowska, Klaudia Kneć, Alicja Wybraniak, Hanna Dziemińska.
- Cieszymy się że prawie wszystkie zawodniczki punktowały w tym meczu. Radujemy się z awansu i trenujemy dalej, aby jak najlepiej wypaść w dalszym etapie rozgrywek - dodaje Włodzimierz Wójcik, drugi opiekun ekipy.
Reklama
Drużyna gra dzięki wsparciu miasta Łomża, prezydenta Mariusza Chrzanowskiego oraz firmy MPEC Łomża. Jak widać, opłaca się inwestować w nasze talenty.