W białostockich Spodkach, siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury odbyły się majowe finały eliminacji wojewódzkich do XXIX Małego Konkursu Recytatorskiego "Baje, bajki, bajeczki..." oraz XXIV Festiwalu Piosenki Przedszkolaków "Mama, tata i ja".
Eliminacje miejskie, których mogliśmy wysłuchać w kwietniu w Miejskim Domu Kultury - Domu Środowisk Twórczych w Łomży, wyłoniły finalistki: Urszulę Sulkowską (Szkoła Podstawowa nr 7) i Olgę Szlesińską (Przedszkole Publiczne Nr 4).
Dziewczynki z wielkim powodzeniem wzięły udział w finałach w Białymstoku pokonując po ok. 50 uczestników każdego konkursu! Ula zdobyła drugą nagrodę w recytacji, Olga pierwszą w konkursie wokalnym.
Uczennice są wychowankami instruktorów MDK-DŚT Magdy Sinoff (Studio Wokalne eMDeK) i Bernarda Karwowskiego (Studio Piosenki PopArt).