Reklama

Łomżyńscy pielgrzymi wyruszą na Jasną Górę. Znamy decyzję biskupa

28/05/2021 11:04

1 sierpnia br. wyruszy 37. Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę. Biskup Janusz Stepnowski postanowił przywrócić tradycyjną formę pielgrzymki, ale będzie ona nieco zmodyfikowana. Co się zmieni?

"Ze względu na zmieniającą się sytuacje epidemiczną, spadek zachorowań, zwiększającą się ilość zaszczepionych osób przeciwko COVID 19, a także wielkie pragnienie wiernych pielgrzymowania do Matki Bożej Jasnogórskiej, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa i wszelkiej ostrożności oraz uwzględniając wytyczne GIS odnośnie ruchu pielgrzymkowego, postanowiłem przywrócić tradycyjną formę pielgrzymki. Będzie ona jednak nieco zmodyfikowana z racji na konieczność zachowania zasad sanitarnych i wskazań GIS" - czytamy w zarządzeniu biskupa łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego

W 37. Pieszej Pielgrzymce Łomżyńskiej weźmie udział jedna grupa z ograniczeniem liczby pątników do 300 osób, która wyruszy tylko z Łomży. Pątnicy na szlaku nie będą nocować w domach gospodarzy - skorzystają z pól namiotowych, aby "ograniczyć kontakt z mieszkańcami i stawiania ich w niezręcznej sytuacji powodującej obawy przed ewentualnym zarażeniem COVID 19." 

Reklama

"Zachęcam jednocześnie do wspierania pielgrzymów modlitwą i ofiarami w naszych parafiach, czy to grupach białych pielgrzymów duchowych, czy też indywidualnie" - czytamy w zarządzeniu biskupa.

Konkretne zalecenia i wymogi dotyczące pątników kierownictwo pielgrzymki będzie publikować na stronie internetowej i facebooku.

Tak wyglądała pielgrzymka na Jasną Górę w 2020 roku: 

zdj. archiwum

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości