Reklama

Sztafeta na Jasną Górę. Pielgrzymi z Łomży ruszyli na Jasną Górę po raz 36 [VIDEO i FOTO]

01/08/2020 12:15

Dziś rano sprzed łomżyńskiej katedry ruszyli pielgrzymi na Jasną Górę. Tym razem w innej rzeczywistości – pątnicy zorganizowali się w sztafetę. Każdy pielgrzym przed wyruszeniem na szlak został zbadany termometrem – to znak pandemijnego czasu.

Kilkuosobowa delegacja pątników wybrana przez duszpasterzy pielgrzymkowych będzie się zmieniać każdego dnia na zasadzie sztafety. Jeszcze dziś wieczorem pielgrzymi przekażą krzyż kolejnej grupie, sami zaś wrócą do Łomży. Ostatnia grupa dojdzie na Jasną Górę do Częstochowy 13 sierpnia.

Tegoroczne pielgrzymowanie ma przede wszystkim charakter pokutny. Pątnicy będą pielgrzymować także w intencji powstrzymania pandemii i pomocy ludziom dotkniętym w różny sposób chorobą oraz tym, którzy troszczą się o chorych.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości