O tym, że krwi brakuje zwłaszcza latem, wiedzą doskonale policjanci, którzy z tragicznymi wypadkami spotykają się w swojej pracy. W okresie wakacyjnym, między innymi ze względu na wyjazdy krwiodawców, zapasy tego drogocennego leku maleją. Dlatego łomżyńscy policjanci zachęcają do oddawania krwi potrzebującym.
Krew ratuje życie. Jest czasem jedyną szansą powrotu do zdrowia, dlatego też łomżyńscy policjanci, na czele z mł. insp. Jackiem Adamskim – Komendantem Miejskim Policji w Łomży, zachęcają mieszkańców Łomży i powiatu łomżyńskiego do oddawania krwi. W okresie wakacji pożądane są wszystkie jej grupy.
Dawcą może zostać zdrowa od 18 do 65 roku życia. Do oddania krwi można zgłosić się z dowodem osobistym po lekkostrawnym posiłku. Krew można oddać w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa o. w Łomży. Punkt mieści się w łomżyńskim szpitalu. Dodatkowo, w najbliższą niedzielę 31 lipca w godzinach 10:00 – 14:00 ambulans RCKiK ustawiony będzie w Śniadowie.
Szczegółowe informacje na temat możliwości oddania krwi dostępne są na stronie internetowej RCKiK.