Reklama

Łomżyńscy studenci przekroczą Rubikon [FOTO]

18/12/2014 07:06

Mowa jest jednak nie o rzece... a o nowoczesnym domu studenckim. Od wczoraj łomżyński akademik nosi nazwę "Rubikon", a zaprezentowana na tle kostki Rubika nazwa wizualnie nawiązuje do logo uczelni. W konkursie na nazwę i projekt graficzny akademika Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości wygrał projekt Łukasza Kowalewskiego.

Podczas ogłoszenia wyników studentowi II roku informatyki towarzyszyli koledzy. 

- Łukasz podchodził to tego konkursu z dystansem i traktował go jako ciekawe wyzwanie. Fajnie, że udało wygrać - mówił jeden z nich.

W nagrodę za swoją pracę Łukasz otrzymał nowoczesny tablet i album wydany z okazji 10-lecia uczelni. Rektor pogratulował uczestnikowi zajęcia pierwszego miejsca.

- Prace zgłaszane na konkurs były kodowane - wyjaśniał dr hab Robert Charmas, rektor PWSIiP - Dopiero podczas wręczenia nagród okazało się, że zwycięzcą jest nasz student. Cieszy nas to niezmiernie. Łukasz to bardzo utalentowany młody człowiek - dodał rektor

Reklama

Swoją inspirację Łukasz zaczerpnął z podróży do Las Vegas, gdzie zachwyciła go konstrukcja jednego z hoteli o nazwie Cezar. 

- Możliwie, że proponując tę antyczną nazwę akademika student chciał nawiązać do tego, że już pewien etap rozwoju mamy już za nami - tłumaczył rektor.

Tym co za nami jest budowa pierwszego w Łomży domu studenckiego z prawdziwego zdarzenia. Przed nami natomiast kolejny etap budowy domu studenckiego, w którym ma powstać m.in. sala integracyjna i bufet.

Teraz pozostaje poczekać, czy nowa nazwa akademika przyjmie się i w jakiej postaci trafi do słownika studentów. 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości