Reklama

Łomżyńska Kolęda na Święta A.D. 2014

24/12/2014 06:30

Tradycją powoli się staje, że na kolejne święta łomżyńscy twórcy i artyści wspólnie przygotowują własną kolędę. Tak było w roku ubiegłym i tak jest przed tegorocznym Bożym Narodzeniem. Kolęda to wspólne dzieło wielu łomżyńskich twórców, a wykonują ją młodzi artyści ze Studia Wokalnego eMDeK i Studia Piosenki Pop Art Miejskiego Domu Kultury - Domu Środowisk Twórczych w Łomży.

Muzykę do tegorocznej kolędy skomponowali Piotr Kaja i Michał Sawicki, a cover to dzieło Magdy Sinoff i Bernarda Karwowski. Tekst, podobnie jak przed rokiem, napisał łomżyński dziennikarz Mirosław Robert Derewońko. Aranżacją instrumentalną zajął się Andrzej Mazur, a wokalną - Magda Sinoff. Nagrania zrealizował Sławomir Dubowski, a videoklip nakręcił Kamil Brzostowski. Całość wykonuje Studio Wokalne eMDeK i Studio Piosenki Pop Art - Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych w Łomży w składzie:

soliści: Aleksandra Raszczyk, Malwina Cholewicka, Justyna Zaręba, Maja Karwowska, Natalia Puławska, Aleksandra Suproń, Barbara Tarczewska, Natalia Wysocka, Emilia Lutostańska, Julia Witkowska, Mateusz Niksa
oraz
Nikola Lipska, Dominika Żebrowska, Przemysław Piotrowski, Urszula Sulkowska, Paweł Detkiewicz, Wiktor Chocianowicz, Wiktoria Rutkowska, Maja Męczkowska, Wiktoria Szewczyk, Joanna Truskolaska, Martyna Truskolaska, Ewelina Ostrowska, Magdalena Głębocka, Katarzyna Głębocka, Katarzyna Boguska, Gabriela Okuniewska, Magdalena Lichomska, Maja Chudzik, Emilia Chocianowicz, Anna Modzelewska, Zuzanna Długozima

Reklama

ŁOMŻYŃSKA KOLĘDA NA ŚWIĘTA A.D.2014

Boże Narodzenie na ziemi i w niebie
Z Narodzenia Pana dzień dziś wesoły
Jezus malusieńki budzi się i nuci
łomżyńską kolędę prosto z naszych serc

Ref. Wyśpiewamy Ci Dziecinko radość, miłość, wiarę w świat
dobre myśli pod choinką, najcenniejszy serca dar
Gloria! Gloria! Pokój ludziom dobrej woli w cichą noc
Aby dziś nikt nie został sam, a chleb był na stole...

Srebrne gwiazdki śniegu tulą się do twarzy
w oczach błyszczą iskry, a czasami łzy
Bóg się rodzi w Tobie, Betlejem jest blisko
Podaj dłoń bliźniemu, nie będziesz sam

Reklama

Ref. Wyśpiewamy Ci Jezuniu radość, miłość, wiarę w świat
dobre myśli pod choinką, najcenniejszy serca dar
Gloria! Gloria! Z aniołami śpiewa Ci łomżyński chór
z pasterzami i królami, nie umilknie granie...

Gloria! Gloria! Gloria! in excelsis Deo
Chwalmy Pana w szopce, w żłobku Dziecinę
Pójdźmy na pasterkę, oddajmy Mu pokłon
Jego łaska zbawi duszę człowieka, ludzką rodzinę, oddajmy Mu cześć
Lulajże Jezuniu
Oddamy Ci cześć

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości