34. Piesza Pielgrzymka Łomżyńska, po niemal dwutygodniowej wędrówce, dotarła wczoraj około godz. 17.00 na Jasną Górę. Uczestnicy pielgrzymki pokonali ponad 450 km drogi, aby dostać się do sanktuarium na Jasnej Górze. Nie bacząc na fale upałów czy też ulewny deszcz wypełnili założony wcześniej cel.
Na ostatnim etapie pielgrzymki do jej grona dołączył biskup diecezji Łomżyńskiej Janusz Stepnowski, który przewodniczył wczorajszej Eucharystii po wejściu na Jasną Górę w Kaplicy Jasnogórskiej.
Prezentacja pielgrzymki odbyła się wczoraj przed wałami Jasnej Góry około godz. 19.00, a następnie została odprawiona msza św. pod przewodnictwem biskupa diecezji Łomżyńskiej. Pielgrzymka zostanie rozwiązana po porannej mszy świętej.
34. Piesza Pielgrzymka Łomżyńska wyszła z Łomży 1. sierpnia spod łomżyńskiej Katedry. 108. Pątników postanowiło bez względu na trudy podróży iść na Jasną górę. Tegorocznym hasłem Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej jest „Jesteśmy napełnieni duchem świętym jak Maryja”.