Reklama

Łomżyńska policja poszerza swoje szeregi [FOTO]

04/11/2025 09:47

Nowy policjant wzmocni wydział dochodzeniowo-śledczy.  Po ostatniej rekrutacji policja ma rekordowe zatrudnienie w naszym województwie.

Wczoraj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku odbyło się kolejne ślubowanie nowo przyjętych policjantów do służby. Słowa roty przysięgi wypowiedziało 43 nowych funkcjonariuszy. Wśród nich był również policjant, który będzie pełnił służbę w łomżyńskiej komedzie w wydziale dochodzeniowo-śledczym.

Rotę ślubowania od policjantów przyjął Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Kamil Borkowski, w obecności zastępcy, I Wicewojewody Podlaskiego Pawła Krutula, dowódców, kadry kierowniczej komendy, przedstawicieli związków zawodowych oraz kapelanów Policji. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością najbliżsi policjantów.

Reklama

Nowo przyjęci funkcjonariusze wypowiedzieli słowa roty ślubowania - „Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej".

Funkcjonariusze musieli wcześniej sprostać wymogom stawianym kandydatom do służby i przejść wszystkie etapy postępowania kwalifikacyjnego. 19 policjantek i 24 policjantów, którzy dzisiaj ślubowali, służbę pełnić będą w komendach w Białymstoku, Łomży, Suwałkach, Augustowie, Grajewie, Hajnówce i Sejnach, a także w Oddziale Prewencji Policji w Białymstoku. 

Reklama

Podczas uroczystości kapelani podlaskiego garnizonu zostali odznaczeni brązowym Medalem za Zasługi dla Policji.

3204 policjantów liczy, po dzisiejszym ślubowaniu, garnizon podlaski. Jest to rekordowy wynik zatrudnienia w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, który od lat nie był tak wysoki.

Źródło: Podlaska Policja Aktualizacja: 04/11/2025 09:51
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości