Reklama

Łomżyńska Policja podsumowała 2014 rok. Komendant dziękuje swoim podwładnym [VIDEO i FOTO]

10/02/2015 14:01

Na konferencję prasową poświęconą podsumowaniu ubiegłego roku zaprosił dziś dziennikarzy komendant łomżyńskiej Policji podinspektor Jacek Adamski. Swojemu przełożonemu towarzyszył naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego nadkomisarz Piotr Pietrzak. Szef Komendy Miejskiej Policji w Łomży w skrócie przedstawił statystyki podległej sobie jednostki w porównaniu do roku 2013.

Z materiałów udostępnionych przez Policję wynika, że łomżyńska jednostka zanotowała w 2014 roku poprawę wyników w stosunku do roku poprzedniego we wszystkich prezentowanych elementach. Mowa tu zarówno o spadku odnotowanych przestępstw w większości kategorii, jak też o wzroście wykrywalności. Poprawił się też średni czas reakcji na zgłoszenie, który na terenie miasta spadł poniżej siedmiu minut.

- Zacznę od podziękowań dla Państwa, bo cały tamten rok i zresztą początek tego roku bardzo efektywnie współpracujemy. Za to Państwu bardzo serdecznie dziękuję. Dowodem naszej udanej współpracy są badania opinii społecznej, które nie tylko w skali ogólnopolskiej są bardzo korzystne dla Policji, ale także dla policjantów województwa podlaskiego. Ponad 77% osób uważa, że policjanci dobrze pracują. Jednocześnie 84% mieszkańców województwa podlaskiego czuje się bezpiecznie spacerując po zmroku. 77% uważa również, że Policja w walce z przestępczością jest skuteczna. To nie tylko nasza zasługa, to również Państwa, bo Państwo w codziennej swojej pracy kreujecie postawy społeczne także w zakresie bezpieczeństwa i za to bardzo serdecznie dziękuję - podkreślił na początku konferencji podinspektor Jacek Adamski.

Reklama

Komendant zauważył, że na terenie działania łomżyńskiej jednostki odnotowany został ogólny spadek przestępczości. W 2014 roku wydarzyło się o 55 przestępstw mniej niż rok wcześniej, przy jednoczesnym wzroście wykrywalności, która wyniosła ponad 65%.

- To jest bardzo zadowalające, mnie to bardzo cieszy. Przy tej okazji bardzo dziękuję wszystkim policjantom, którzy tak dobre wyniki wypracowali w roku poprzednim - zauważył Adamski.

Po krótkim wstępie komendant zaproponował formułę pytań od dziennikarzy i odpowiedzi ze strony przedstawicieli Policji. Pytania dotyczyły bardzo wielu aspektów działalności Policji, wielu kategorii notowanych przestępstw, współpracy z samorządami, planów rozwoju jednostki i wielu innych spraw.

Reklama

Poniżej relacja z konferencji prasowej komendanta łomżyńskiej Policji  Zapraszamy do oglądania!

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości