W dniach 26 – 27 września Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży organizuje już IV Zjazd Absolwentów wszystkich kierunków kształcenia prowadzonych przez szkołę. Okazją do zorganizowania zjazdu jest 65. rocznica powstania Technikum Weterynaryjnego w Łomży.
Do zjazdu absolwentów "Wety" zostało już niewiele czasu. Postanowiliśmy odwiedzić szkołę by przekonać się na miejscu na jakim etapie są przygotowania do zjazdu oraz jakie atrakcje czekają na jego uczestników.
- IV Zjazd Absolwentów jest trzecim organizowanym przeze mnie i zapewne ostanim, jaki organizuję. Dlatego zależy mi na tym, by było on wyjątkowy i jeszcze lepszy od wszystkich poprzednich - zapewnia dyrektor Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży Albina Teresa Galik-Chojak, która jednocześnie z wielką dumą mówi o "swoich" absolwentach wymieniając wśród nich wiele znakomitości świata nauki, polityki, społeczników...
O sprawach organizacyjnych i przygotowanych atrakcjach rozmawialiśmy natomiast z Martą Jankowską, Kierownikiem Szkolenia Praktycznego w ZSWiO nr 7 w Łomży.
- Aby wziąć udział w zjeździe wystarczy wejść na stronę internetową szkoły http://weta.vot.pl/, tam są szczegółowe warunki i zarejestrować się - wyjaśnia Marta Jankowska.
Organizatorom i dyrekcji szkoły zalezy bardzo na tym, żeby z zaproszenia do uczestnictwa w zjeździe i obchodach 65-lecia szkoły skorzystała jak największa liczba absolwentów.
- Zapraszam wszystkich absolwentów, zarówno Technikum Weterynaryjnego, jak też wszystkich innych kierunków, które funkcjonują w szkole od wielu lat - zachęca dyrektor Albina Teresa Galik-Chojak.