Reklama

Łomżyński karateka wicemistrzem Polski

28/11/2022 11:46

213 zawodników z 78 klubów rywalizowało w 38. Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowców Karate Kyokushin. Świetnie zaprezentował się zawodnik Łomżyńskiego Klubu Karate - Łukasz Michalak, zdobywając tytuł wicemistrza Polski w konkurencji kumite (walki) w kategorii – 70 kg. Rywalizując w stawce 17 zawodników stoczył 4 bardzo dobre pojedynki.

W pierwszej walce zmierzył się z zawodnikiem  z Jastrzębia Zdroju Jakubem Stępieniem. Zaczął od silnych kopnięć na strefę uda łącząc je z mocnymi kombinacjami ręcznymi. W końcówce walki „wystrzelił” kopnięciem na strefę głowy. Zaskakując przeciwnika zdobył pół punktu i nie pozostawił sędziom wątpliwości co do werdyktu końcowego.

Kolejny pojedynek stoczył z reprezentującym Lidzbark Warmiński Miłoszem Wachem. Tym razem pierwsza runda nie przyniosła rozstrzygnięcia. W rundzie dodatkowej Łukasz trafił przeciwnika kolanem na strefę brzucha, odbierając mu zdolność do dalszej walki. Wygrał tę rundę przed czasem i znalazł się w strefie medalowej.

Reklama

O wejście do finału zmierzył się z zawodnikiem z Wrocławia Filipem Bąkiem. Reprezentant Łomży znowu zaczął od niskich kopnięć na strefę uda. Dało się zauważyć, że przeciwnik odczuwa skutki wcześniejszych walk. Był to już trzeci pojedynek obu zawodników. Przy trafieniach Łukasza na udo zaczął opuszczać jedną rękę co wykorzystał łomżyński zawodnik „wystrzeliwując” kopnięcie na głowę. Trafiając zdobył pół punktu. Za chwilę ponowił kombinację i znów trafił wrocławianina w głowę kończąc starcie przed upływem regulaminowego czasu.

Walka finałowa zapowiadała się emocjonująco. Pojedynek z reprezentującym Warszawę Jakubem Olszewskim, aktualnym wicemistrzem Europy, faktycznie okazał się bardzo wymagający. Pierwsza runda nie przyniosła rozstrzygnięcia. W rundzie dodatkowej obaj zawodnicy nie szczędzili sobie mocnych technik i prób zaskoczenia przeciwnika. Żadnemu z nich nie udało się przełamać drugiego. Po zakończeniu rundy byli bardzo zmęczeni, dali z siebie wszystko starając się zwyciężyć. Końcowy werdykt 4 sędziów bocznych również nie dał rozstrzygnięcia. Dwóch wskazało na zwycięstwo łomżyńskiego karateki, a dwóch na zawodnika z Warszawy. To w rękach sędziego maty pozostawała decyzja, komu przypadnie tytuł Mistrza Polski. Po chwili zastanowienia wskazał jako zwycięzcę zawodnika z Warszawy, a Łukasz Michalak z Łomży został wicemistrzem Polski.

Reklama

Źródło: nadesłane

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości