Reklama

Łomżyński radny chce poprawy bezpieczeństwa na jednym z przejść

12/11/2021 10:00

Radny Tadeusz Kowalewski chce zwiększenia bezpieczeństwa na przejściu przy skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Pana Tadeusza w Łomży. W listopadzie doszło tam do groźnego potrącenia 15-latka.

Interpelacja w tej sprawie została wystosowana do prezydenta Mariusza Chrzanowskiego. Radny Tadeusz Kowalewski zwrócił się do włodarza o przeanalizowanie zasad bezpieczeństwa i podjęcie stosownych działań. Wśród wymienionych pomysłów znajdziemy np. zamontowanie monitoringu, sygnalizacji świetlnej dla pieszych, sygnalizacji ostrzegającej lub barierek, aby rowerzyści nie przejeżdżali przez jezdnię bez wcześniejszego zatrzymania się.

„Zastosowanie monitoringu mogłoby także ograniczyć wymuszenia pierwszeństwa jadących lewym pasem ul. Sikorskiego co ogranicza widoczność wyjeżdżających z Pana Tadeusza na Sikorskiego w kierunku skrzyżowania Sikorskiego – Al. Legionów oraz liczne przyzwyczajenia kierowców do niedozwolonej „zawrotki”, którzy wyjeżdżają od Lidla na Sikorskiego i chcą szybciej wjechać z powrotem na Sikorskiego w kierunku skrzyżowania z Al. Legionów. Tego typu manewry stwarzają niebezpieczeństwo kolizji”. – czytamy.

Reklama

Przypomnijmy, że na opisywanym przejściu (przejeździe dla rowerzystów) doszło w listopadzie do groźnego potrącenia. Według świadków nastolatek wpadł wprost pod rozpędzonego citroena. Siła uderzenia rozerwała rower na pół. Informowaliśmy o tym tutaj:

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości