Reklama

Łomżyński szpital ze zmodernizowanym odziałem i poradnią onkologiczną

25/06/2025 07:32

Dotacja z budżetu województwa wyniosła ponad 1 mln 600 tysięcy.

Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego ma nowy oddział i poradnię onkologiczną. W ostatnim czasie zostały one zmodernizowane i dostosowane do potrzeb i oczekiwań pacjentów. 

- Ważne jest stworzenie warunków, które zapewnią Pacjentom komfort, bezpieczeństwo, godność, poszanowanie potrzeb i emocji. Wykwalifikowana kadra medyczna realizuje świadczenia z zakresu profilaktyki i diagnostyki oraz leczenia onkologicznego. Udział w strukturze Krajowej Sieci Onkologicznej zapewnia naszym pacjentom na każdym etapie leczenia kompleksową opiekę medyczną i wysoką jakość udzielanych świadczeń oraz wsparcie Koordynatora Onkologicznego, który prowadzi Pacjenta przez cały proces diagnostyczno-leczniczy- informuje placówka. 

Reklama

Na remont zostało przeznaczonych ponad 1 mln 600 tys. zł. dotacji z budżetu województwa. Szpital  przeznaczył środki na przebudowę istniejących pomieszczeń na potrzeby Pododdziału Onkologii oraz poradni specjalistycznych wraz z doposażeniem w sprzęt i aparaturę medyczną.

- Najpiękniejszym momentem jest kiedy nasi Pacjenci, opuszczając oddział mogą uderzyć trzykrotnie w Dzwon Zwycięzcy wypowiadając słowa: Leczenie zakończone- dodaje szpital.

Celem inwestycji była poprawa jakości i skuteczności leczenia pacjentów onkologicznych.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 25/06/2025 07:40
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama