Dotacja z budżetu województwa wyniosła ponad 1 mln 600 tysięcy.
Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego ma nowy oddział i poradnię onkologiczną. W ostatnim czasie zostały one zmodernizowane i dostosowane do potrzeb i oczekiwań pacjentów.
- Ważne jest stworzenie warunków, które zapewnią Pacjentom komfort, bezpieczeństwo, godność, poszanowanie potrzeb i emocji. Wykwalifikowana kadra medyczna realizuje świadczenia z zakresu profilaktyki i diagnostyki oraz leczenia onkologicznego. Udział w strukturze Krajowej Sieci Onkologicznej zapewnia naszym pacjentom na każdym etapie leczenia kompleksową opiekę medyczną i wysoką jakość udzielanych świadczeń oraz wsparcie Koordynatora Onkologicznego, który prowadzi Pacjenta przez cały proces diagnostyczno-leczniczy- informuje placówka.
Reklama
Na remont zostało przeznaczonych ponad 1 mln 600 tys. zł. dotacji z budżetu województwa. Szpital przeznaczył środki na przebudowę istniejących pomieszczeń na potrzeby Pododdziału Onkologii oraz poradni specjalistycznych wraz z doposażeniem w sprzęt i aparaturę medyczną.
- Najpiękniejszym momentem jest kiedy nasi Pacjenci, opuszczając oddział mogą uderzyć trzykrotnie w Dzwon Zwycięzcy wypowiadając słowa: Leczenie zakończone- dodaje szpital.
Celem inwestycji była poprawa jakości i skuteczności leczenia pacjentów onkologicznych.