Nawet 120 osób będzie mogło jednocześnie przebywać podczas liturgii w górnym kościele Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży. To efekt pierwszego etapu zdejmowania obostrzeń, które nałożono w związku z panującą epidemią koronawirusa. Sprawdzamy, ile osób będzie mogło przebywać w łomżyńskich świątyniach.
Wcześniej w nabożeństwach mogło uczestniczyć 50 osób, a następnie 5 osób. Od dzisiaj (20.04) liczba osób, które mogą uczestniczyć w mszy lub innym obrzędzie religijnym, zależy od powierzchni świątyni. W kościele na 1 osobę musi przypadać co najmniej 15 m2 powierzchni.
Ile osób może uczestniczyć w liturgii? Poszczególne parafie opublikowały już informacje dla wiernych.
Parafia pw. św. Brunona
"W górnym kościele będzie mogło jednocześnie przebywać maksymalnie 50 osób, w dolnym kościele maksymalnie 20 osób"
Parafia Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży
"W naszym górnym kościele może brać udział - 120 osób, w dolnym kościele - 60 osób i w auli – kaplicy św. Jana Pawła II – 40 osób"
Parafia pw. Bożego Ciała
"W naszym kościele jednorazowo może przebywać podczas liturgii 70 osób"
Parafia pw. św. Michała Archanioła (Katedra)
"W przypadku katedry podczas Mszy św. będzie mogło przebywać do 70 osób"
Parafia pw. św. Andrzeja Boboli
"Msze św. w dni powszednie w ciągu nadchodzącego tygodnia będą sprawowane o godz. 7.30 i 18.00 (w sobotę także o godz. 15.00) w grupach do 28 osób, w związku z wprowadzonym nowym limitem liczby osób gromadzących się w kościołach."
Parafia Matki Boskiej Bolesnej (Kapucyni)
"Od poniedziałku 20 kwietnia podczas liturgii i poza nią, będzie mogło w naszym kościele uczestniczyć 25 osób."
Parafia pw. Krzyża Świętego i Parafia pw. NMP Częstochowskiej
(brak informacji)
Jednocześnie warto podkreślić, że od dzisiaj (20.04) na cmentarzu może znajdować się 50 osób podczas jednego pogrzebu, oprócz osób sprawujących kult religijny, osób dokonujących pochowania lub osób zatrudnionych przez zakład lub dom pogrzebowy.