Trzy trójkąty: żółty, czerwony i błękitny, kotwica i herb miasta- to kompozycja nowej, łomżyńskiej flagi turystycznej. Bandera została przygotowana z myślą o jednostkach cumujących przy bulwarach i wypływających w rejsy poza miasto. Flagi weszły już do sprzedaży.
Nowe flagi mają zostać umieszczone na nabrzeżu, w Porcie Łomża. Ozdobić mogą też wszystkie jednostki pływające i cumujące nad Narwią.
- Flaga turystyczna, popularnie zwana banderą, będzie stanowiła widoczny znak łomżan pływających po wodach śródlądowych Polski. We wszystkich rejsach zagranicznych, na wodach morskich i nie tylko, "bandera miasta" umieszczona pod lewym salingiem informuje, że na pokładzie jednostki znajdują się łomżyniacy, bądź sympatycy Łomży- mówi Łukasz Czech z Urzędu Miasta w Łomży.
Zaprojektowanie flagi powierzone zostało Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji. Bandery powstały w dwóch rozmiarach. Obie wersje można już kupić u kierownika Portu Łomża. Za małą banderę zapłacimy 25 złotych, za dużą- 110 złotych.