Reklama

Łomżyńskie obchody Dnia Sybiraka

16/09/2015 11:43

Jak co roku w rocznicę napaści radzieckiej na Polskę i w przypadającym tego dnia Światowym Dniu Sybiraka w czwartek 17 września o godz. 14.55 włączone zostaną na 3 minuty syreny alarmowe. Poprzedzą one łomżyńskie obchody Dnia Sybiraka, które odbędą się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

Organizatorem uroczystości są. Prezydent Łomży, Związek Sybiraków Oddział w Łomży, Kustosz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego oraz Szkoła Podstawowa nr 5 im. Stanisława Staszica.

Program uroczystości:
14.45 – zbiórka Pocztów Sztandarowych przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, wprowadzenie Sztandarów,
15.00 – Msza Święta
16.00 – wręczenie odznaczeń
16.15 – program słowno – muzyczny
16.25 – przemówienia okolicznościowe
16.40 – złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod Pomnikiem Zesłańców Sybiru, posadzenie Dębu Pamięci w hołdzie wieloletniemu Prezesowi Związku Sybiraków Odział w Łoży Henrykowi Milewskiemu
17.00 – spotkanie Zesłańców Sybiru z zaproszonymi gośćmi a Auli Matki Bożej Częstochowskiej

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości