Na co dzień Powiatowy Lekarz Weterynarii, poza pracą realizuje swoją pasję – malarstwo. Jak sam mówi, to dobre lekarstwo na wszelkie stresy. Mowa o dr Marianie Janie Czerskim, którego prace od 19 stycznia można oglądać w łomżyńskiej Galerii N.
Autor od wielu lat maluje, część swoich prac rozdaje bliskim. Po raz pierwszy jego dzieła mogą obejrzeć mieszkańcy Łomży.
Oficjalny wernisaż przyciągnął mnóstwo gości, którzy podziwiali prace autora. A było co oglądać, bo artysta maluje m.in. pejzaże, martwą naturę, portrety i konie. Wszystko w technice akrylowej.
- Malowanie dodaj mi, energii. Jest motorem, który wyzwala wielką siłę do pokonania różnych kłopotów, nawet zdrowotnych - mówi dr Marian Jan Czerski - Ja maluję dla siebie. To co widzę sercem staram się przelać na płótno - dodaje.
Podziękowania dla autora prac za wkład w kulturę Łomży złożyli Ryszard Matuszewski – kierownik klubu wojskowego w Łomży, Jarosław Cholewicki - Dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży oraz Emilian Kudyba – lekarz weterynarii. Nie obyło się również bez ciepłych słów od przyjaciół i rodziny.
Otwarcie wystawy uświetnił występ wokalistów Regionalnego Ośrodka Kultury.
Prace autora można oglądać do 21 lutego.