Jeszcze kilkanaście lat temu zabawa w Nowogrodzie była sztandarową imprezą majówkową mieszkańców Łomży i całego regionu. Tłumy gości, koncerty przez całą noc- to był strzał w dziesiątkę. Po dłuższej przerwie Majówka w Nowogrodzie powraca i znów ma okazję stać się przebojem długiego weekendu. Na scenie zagrają Piękni i Młodzi, a transport w dwie strony zapewni łomżyńskie MPK, podstawiając specjalne autobusy.
W Nowogrodzie warto było bywać- to właśnie tam, na dużej scenie przed hotelem Zbyszko, przed stutysięczną widownią, wystąpił niegdyś zespół Boney M. Majówki kojarzyły się z lekką muzyką, piknikiem i odpoczynkiem.
Po kilkunastu latach przerwy, potencjał miejsca na nowo ma zostać odkryty. Tegoroczna Majówka(zaplanowana już na czwartek, 30. kwietnia) będzie wielką galą muzyki disco polo. Na scenie wystąpią Piękni i Młodzi, Exaited, Skalars, D- Bomb i zespół Covers.
- Do tego stoiska gastronomiczne i setki miejsc siedzących, ekipa foto-video, reportaż z imprezy, pamiątkowe zdjęcia z gwiazdami, autografy i płyty od zaproszonych zespołów- wylicza Paweł Berent, organizator majówkowej imprezy w Nowogrodzie.
Wejściówka na Majówkę w Nowogrodzie to koszt 20 złotych. Dzieci do lat 12 wchodzą za darmo.
Na zniżkę w wysokości 5 złotych mogą też liczyć osoby, które do Nowogrodu zdecydują się przyjechać autobusem łomżyńskiej komunikacji miejskiej.
30. kwietnia po południu linia autobusowa nr 9 będzie kursowała na przedłużonej trasie- do skrzyżowania przed remontowanym mostem w Nowogrodzie. Autobusy będą jeździły aż do białego rana- by wszystkich uczestników imprezy bezpiecznie odwieźć do Łomży. Cena przejazdu w jedną stronę to 8 złotych, bilet będzie można kupić u kierowcy.
Zabawa w Nowogrodzie wystartuje w środę, 30. kwietnia o godz. 17.00 i potrwa do godz. 3.00 rano.