W Zespole Szkół Akademickich Międzynarodowej Akademii Nauk Stosowanych trwa akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Zapisy potrwają tylko do jutra do 15:00 – zgłosić się może każdy chętny.
W Zespole Szkół Akademickich Międzynarodowej Akademii Nauk Stosowanych już po raz drugi zorganizowano akcję poświęconą dawcom szpiku. Przy współpracy z fundacją DKMŚ wolontariusze zapisywali potencjalnych dawców, którzy w przyszłości mogą pomóc uratować komuś życie.
- Akcja przede wszystkim ma na celu zebranie jak najwięcej chętnych osób, które chciałyby zarejestrować się jako dawcy szpiku- wskazuje Anna Karwowska, nauczyciel w ZSA MANS i koordynator akcji podkreślając, że od wczoraj kiedy rozpoczęły się zapisy, zgłosiło się wielu uczniów i nauczycieli.
Reklama
Chętni, którzy zapisali się do bazy wskazywali, że jest to szlachetna inicjatywa, która może realnie przynieść pomoc potrzebującym. Dodatkowo organizacja akcji w murach szkoły sprawia, że temat staje się bardziej dostępny dla uczniów rozwijając ich wiedzę.
- Zapisałem się ponieważ warto pomóc jeśli jest taka możliwość. Dzięki temu można coś dobrego zrobić- wskazał Grzegorz, uczeń ZSA MANS. – Myślę, że ta akcje jest bardzo pomocna. Fajnie, że szkoła się angażuje i chcę pomagać innym- wskazała Paulina, również uczennica ZSA MANS.
Reklama
Akcja trwa trzy dni, do jutra, w godzinach 9:00-15:00 na pierwszym piętrze budynku Międzynarodowej Akademii Nauk Stosowanych. Nie jest ona ograniczona tylko do uczniów i nauczycieli. Zgłosić się może każdy, kto chce zostać dawcą szpiku kostnego.