Reklama

Marek Olbryś zastąpiony? Andrzej Stypułkowski w roli szefa PiS w Łomży

31/07/2024 17:36

Według nieoficjalnych informacji wiceprezydent Łomży Andrzej Stypułkowski już wkrótce obejmie stanowisko pełnomocnika struktur Prawa i Sprawiedliwości w naszym mieście. Obecnie funkcję tę pełni Marek Olbryś, były wicemarszałek województwa podlaskiego, aktualnie dyrektor MPGKiM. W przeszłości łomżyńskimi strukturami PiS kierował również Piotr Modzelewski, obecnie radny miasta.

Andrzej Stypułkowski pełni funkcję wiceprezydenta Łomży od 2018 roku. Jego przynależność do Prawa i Sprawiedliwości rozpoczęła się w 2006 roku, jednak po 13 latach zdecydował się opuścić partię. Po rozstaniu z PiS, Stypułkowski dołączył do Solidarnej Polski, gdzie pełnił rolę wiceprezesa w okręgu podlaskim. Aktualnie ma nie należeć do żadnej partii politycznej.

Nominacja Andrzeja Stypułkowskiego ma nastąpić podczas najbliższego Zarządu Wojewódzkiego Prawa i Sprawiedliwości, który odbędzie się w sobotę w Supraślu. Kandydaturę Stypułkowskiego na pełnomocnika łomżyńskich struktur ma zgłosić przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego w Województwie Podlaskim Jacek Sasin.

Reklama

- Taka jest polityka -  mówi nam jeden z lokalnych polityków PiS. - Szkoda Marka, bo to doświadczony polityk, który w ostatnich wyborach do sejmiku uzyskał jeden z najlepszych wyników w kraju -  komentuje.

Zgrzyty między Olbrysiem a Sasinem miały pojawić się po tym, jak w maju PiS stracił władzę w podlaskim sejmiku. 

- To był jak grom z jasnego nieba dla Olbrysia, który przypisuje Jackowi Sasinowi odpowiedzialność za utratę sejmiku - dodaje drugi z naszych rozmówców.

Marek Olbryś przebywa obecnie na urlopie i jak sam przyznał, nic o sprawie nie wie. Według naszych informacji, w sobotę w Supraślu się nie pojawi.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 31/07/2024 17:57
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości