Reklama

Marian Kowalski, kandydat na prezydenta RP z wizytą w Łomży [VIDEO]

28/04/2015 10:06

W poniedziałek w sali Centrum Katolickiego w Łomży, w spotkaniu z wyborcami wziął udział kolejny z kandydatów na Prezydenta RP. Tym razem Łomżę odwiedził wiceprezes Ruchu Narodowego, kandydat tej partii na Prezydenta RP, Marian Kowalski. Nasza kamera zarejestrowała przebieg tego spotkania.

Marian Kowalski w swoim wstępnym wystąpieniu skupił się na polityce międzynarodowej w Europie i na świecie oraz miejscu Polski w aktualnej sytuacji geopolitycznej, nie pomijając przy tym uwarunkowań historycznych. Opisał zmiany jaki nastąpiły na świecie w ciągu ostatnich 25 lat i wskazał na błędy i zaniechania w tym okresie w naszym kraju. Kandydat Ruchu Narodowego podkreślał konieczność budowy silnej armii i wskazał źródło jej finansowania. Opowiedział się za prowadzeniem takiej polityki międzynarodowej, która w każdym momencie będzie przynosiła korzyści Polsce.

Odpowiadając na pytania słuchaczy Kowalski opowiedział się za silną armią, łatwym dostępem do broni dla dorosłych, nie karanych i zdrowych psychicznie Polaków, łagodnym traktowaniem posiadaczy niewielkiej ilości miękkich narkotyków, działaniami polskiej policji i całkowitą zmianą filozofii podatków w Polsce, który to temat nieco mocniej rozwinął.

Reklama

Kandydat na Prezydenta podkreślał, że jego kandydatura nie jest "projektem lanserskim", który ma tylko wypromować jego nazwisko. Jak mówił, dziś jest tu Marian Kowalski jako przedstawiciel idei, za pięć lat może być kto inny. I to nie będzie żadna strata, bo to nie jest projekt lanserski. Jeśli Korwin umrze, jeśli Kukiz zniknie, to ich już nie będzie i nic po nich nie pozostanie. Kowalski podkreślał, że z jego partią jest inaczej, bo za nią stoi idea i nie jest najważniejsze, kto ją w tym momencie reprezentuje.

Marian Kowalski dał się poznać na poniedziałkowym spotkaniu jako zwykły człowiek, który nie obawia się nawet "rzucić mięsem" na spotkaniu wyborczym.

Reklama

- Wieszałbym na rynku takiego s...syna - bez ogódek mówił Kowalski o dealerach narkotyków, którzy uzależniają od nich małe dzieci.

Dał wyraźny sygnał, że to nie wizerunek jest najważniejszy, a rzeczywiste zamiary. Nieliczną grupę około 30 osób głównie młodych ludzi obecnych na spotkaniu zachęcał, by przejmowali władzę, byli aktywni i sami walczyli o swoją przyszłość.

- 10 maja zagłosujecie na swoją przyszłość - powiedział kończąc spotkanie.

Cały przebieg spotkania z kandydatem Ruchu Narodowego na Prezydenta RP Marianem Kowalskim publikujemy w relacji video.

Reklama

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości