W miniony piątek 6 lutego prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski spotkał się w Sejmie z Jarosławem Kaczyńskim - prezesem Prawa i Sprawiedliwości oraz Premierem RP w latach 2006-2007. W trakcie godzinnej rozmowy Jarosław Kaczyński opowiadał o swoich związkach z Ziemią Łomżyńską i mile wspominał swoje wizyty w Łomży. Rozmowy głównie dotyczyły jednak kwestii związanych z rozwojem naszego miasta.
Prezydent Mariusz Chrzanowski poinformował o największych problemach miasta oraz sposobach, jakimi zamierza je rozwiązywać. Największą bolączką Łomży jest brak pracy i związany z tym odpływ mieszkańców - głównie młodych osób - zagranicę i do większych miast. Prezydent realizując swój program wyborczy oparty na 3 filarach – gospodarka, polityka prorodzinna i aktywizacja mieszkańców, chce tym problemom przeciwdziałać. Zaprezentował Premierowi Kaczyńskiemu swoje zamierzenia dotyczące rozwoju strefy ekonomicznej, lokalnych przedsiębiorców, wprowadzenia samorządowego becikowego oraz karty seniora, a także inne pomysły, które w ciągu czterech lat mają przełożyć się na rozwiązywanie problemów miasta i jego rozwój.
Jarosław Kaczyński zadeklarował swoją pomoc w kwestiach łomżyńskich poruszanych podczas obrad Sejmu oraz zapewnił o swojej przychylności dla działań podejmowanych przez nowego Prezydenta Łomży.
Na koniec spotkania Prezydent Mariusz Chrzanowski zaprosił Premiera Jarosława Kaczyńskiego do Łomży.