Reklama

Maturzyści opuścili mury szkoły. Wrócą na egzamin dojrzałości [VIDEO]

25/04/2015 06:49

Wczoraj ze swoimi szkołami pożegnali się uczniowie klas maturalnych. Za nieco ponad tydzień wrócą tam jednak, by zdawać swój najważniejszy w dotychczasowym życiu egzamin. Skorzystaliśmy z zaproszenia III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży, by przez obiektyw naszej kamery podpatrywać to pożegnanie.

Radość, ulga, ale też żal i spodziewana tęsknota, to uczucia, które towarzyszyły wczoraj uczniom klas maturalnych, których spotkaliśmy na zakończeniu roku szkolnego klas maturalnych w III LO. Do tego dochodzi stres i niepokój przed coraz bliższą maturą. Jak sobie z nim radzi młodzież?

Pytani przez nas już absolwenci liceum jak jeden mąż odpowiadali, że są zadowoleni z tego, że zakończyli naukę w swojej szkole. Duża część z nich jednak twierdzi, że będzie jej brakowało szkoły, kolegów i koleżanek. Jak mówią, trochę szkoda opuszczać mury szkoły, która przez trzy ostatnie lata stała się ich drugim domem.

Reklama

Większość czuje też niepokój przez zbliżającym się egzaminem maturalnym. Na stres towarzyszący temu najważniejszemu jak dotąd sprawdzianowi ich wiedzy, mają jednak swoje sposoby. Dodajmy, że sposoby bardzo różne. Jedni mówią, że trzeba się "wyluzować" inni, że najlepszym sposobem jest nauka, bo im większa wiedza, tym mniejszy stres. Zapewne w obu tych podejściach jest jakaś cząstka racji. Najważniejsze jednak, by nie przesadzić w żadną stronę.

Jak żegnali się ze szkołą tegoroczni maturzyści III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży i co mówili przed opuszczeniem swojej szkoły, zobaczycie w naszym materiale video!

Reklama

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości