Wczoraj w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży odbyła się tradycyjna studniówka. Uroczystość zgromadziła ponad 200 osób, w tym przyszłych maturzystów, nauczycieli oraz zaproszonych gości. Sala gimnastyczna, przemieniona na ten wieczór w elegancką przestrzeń balową, stała się miejscem wspólnego świętowania symbolicznych stu dni przed maturą.
Szczególnym momentem wieczoru było wystąpienie dyrektorki szkoły, Bogumiły Olbryś, która w swoim przemówieniu skierowała do młodzieży motywujące słowa, życząc im sukcesów na egzaminach maturalnych oraz odwagi w realizacji swoich marzeń. Obecność radnego województwa podlaskiego Marka Olbrysia, dodała uroczystości jeszcze większego prestiżu.
W trakcie balu uczniowie złożyli serdeczne podziękowania swoim wychowawcom za trud włożony w ich edukację i wychowanie. Wśród wyróżnionych pedagogów znaleźli się: Monika Kalinowska (klasa 4a VII Liceum Ogólnokształcącego), Katarzyna Chojnowska (klasa Vc), Ewelina Karpińska-Siwek (klasa Vd), Aneta Trzeciak-Kowalczyk (klasa Ve), Małgorzata Zaremba (klasa Vf) i Joanna Włostowska (klasy Vh i i).
Nie zabrakło również wzruszających momentów, takich jak wręczenie statuetki wdzięczności panu Bogdanowi Zarembie, wieloletniemu nauczycielowi matematyki.
Studniówka była nie tylko wieczorem pełnym tańców i zabawy, ale także czasem refleksji i podziękowań. Dla maturzystów stała się ważnym przystankiem na ich drodze ku dorosłości, który na długo pozostanie w ich pamięci.