Reklama

MDK-DŚT zaprasza na spektakl "Bagnet na Broń"

22/03/2023 09:06
MAR27

Scena na Piętrze, MDK-DŚT, ul. Wojska Polskiego 3 godz: 18:00

Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży zaprasza na spektakl w wykonaniu młodzieżowego Teatru Per Pan „Bagnet na broń”, który odbędzie się w poniedziałek, 27 marca.

Spektakl "Bagnet na broń" to inscenizacja wierszy Baczyńskiego, Broniewskiego, Tuwima, Wierzyńskiego, Gajcego, Słonimskiego, Balińskiego, Różewicza, o tematyce wojennej nawiązujące do II Wojny Światowej. Spektakl inspirowany jest opowieściami Pani Jadwigi Swaczyny, która jako dziecko przeżyła okupację niemiecką w Warszawie. Na scenie zobaczymy ludzi żyjących na gruzach miasta, szukających dla siebie miejsca, nadziei, miłości, pieniędzy, czy spokoju. Każda postać ma swoją chwilę.

W inscenizacji usłyszymy m.in.: "Śpiew murów", "Ocalony", "Z głową na karabinie", "Do prostego człowieka", "Elegia o chłopcu polskim", "Bagnet na broń", czy "Alarm".

Reklama

Reżyseria: Rafał Swaczyna

Obsada: Oliwia Piotrowska, Otylia Boroń, Kamila Puczel, Magda Głębocka, Kacper Żmuda, Ada Bagińska, Anna Rogińska, Justyna Borkowska, Wiktoria Mandziuk, Weronika Zawacka, Jakub Sadowski

Data:

27 marca  /  godz.18:00

Miejsce: Scena na Piętrze, MDK-DŚT, ul. Wojska Polskiego 3

Bilety: symboliczne 5 zł

 

 

/nadesłane/

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości