Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży zaprasza na spektakl w wykonaniu młodzieżowego Teatru Per Pan „Bagnet na broń”, który odbędzie się w poniedziałek, 27 marca.
Spektakl "Bagnet na broń" to inscenizacja wierszy Baczyńskiego, Broniewskiego, Tuwima, Wierzyńskiego, Gajcego, Słonimskiego, Balińskiego, Różewicza, o tematyce wojennej nawiązujące do II Wojny Światowej. Spektakl inspirowany jest opowieściami Pani Jadwigi Swaczyny, która jako dziecko przeżyła okupację niemiecką w Warszawie. Na scenie zobaczymy ludzi żyjących na gruzach miasta, szukających dla siebie miejsca, nadziei, miłości, pieniędzy, czy spokoju. Każda postać ma swoją chwilę.
W inscenizacji usłyszymy m.in.: "Śpiew murów", "Ocalony", "Z głową na karabinie", "Do prostego człowieka", "Elegia o chłopcu polskim", "Bagnet na broń", czy "Alarm".
Reżyseria: Rafał Swaczyna
Obsada: Oliwia Piotrowska, Otylia Boroń, Kamila Puczel, Magda Głębocka, Kacper Żmuda, Ada Bagińska, Anna Rogińska, Justyna Borkowska, Wiktoria Mandziuk, Weronika Zawacka, Jakub Sadowski
Data:
27 marca / godz.18:00
Miejsce: Scena na Piętrze, MDK-DŚT, ul. Wojska Polskiego 3
Bilety: symboliczne 5 zł
/nadesłane/