Reklama

Mechaniak przywitał wiosnę na gokartach [VIDEO]

20/03/2015 20:28

Wyścigi gokartów okazały się świetnym pomysłem na spędzenie "Dnia Wagarowicza" w... szkole. Impreza, zorganizowana dziś w Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących w Łomży, przyciągnęła nie tylko chętnych spróbowania swoich sił w tej dyscyplinie, ale także pokaźne grono kibiców.

- To wydarzenie zorganizowane zostało na prośbę uczniów. Jest to ich inicjatywa, którą realizują wraz z nauczycielami. Zamiast spędzić czas na wagarach pierwszego dnia wiosny, to oni są w szkole - podkreśla dyrektor ZSMiO nr 5 w Łomży mgr Jacek Kocoń.

Dyrektor zwraca uwagę, że uczniowie, dzięki takiej imprezie, mogą sprawdzić w praktyce swoje umiejętności nabyte podczas zajęć w szkole. Wśród rozgrywanych konkurencji znalazł się bowiem nie tylko przejazd gokartem na czas po wyznaczonym torze, ale także testy z przepisu ruchu drogowego, pierwsza pomoc czy zmiana koła na czas.

Reklama

- Są to proste rzeczy, które uczą, a przy okazji są także zabawą - przyznaje Jacek Kocoń.

W zawodach udziała wzięły dwuosobowe drużyny. Większość uczestników nie miała żadnych wcześniejszych doświadczeń z jazdą gokartem. Jak się okazało, różni się ona jednak od jazdy zwykłym samochodem. Być może jednak komuś z uczestników gokarty na tyle zapadły w serce, że zechce bliżej zapoznać się z tą dycypliną? W końcu Robert Kubica też zaczynał od gokartów...

Jak wyglądała impreza w "Mechaniaku", jakie były wrażenia uczestników i kto komu kibicował? Wszystko to w naszym materiale video.

Reklama

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości