11 kamer, w tym 1 online - Jedwabne ma miejski monitoring. Wszystko po to, żeby było bezpieczniej.
W Jedwabnem pojawił się miejski monitoring. Zainstalowano 11 kamer z bezpośrednim przesyłem. Podgląd jednej z nich jest dostępny na stronie internetowej gminy. Mowa o kamerze online, która ulokowana została wieży kościoła Św. Jakuba Apostoła.
- Kamera online jest częścią miejskiego monitoringu, który został zainstalowany w celu poprawy bezpieczeństwa - podkreśla Adrian Górski z Urzędu Gminy Jedwabne. - Inwestycja obejmowała przeszkolenie pracowników, zakup oraz montaż niezbędnych urządzeń - dodaje.
Reklama
Samorząd rozważa rozwijanie monitoringu o kolejne kamery. Jednak jak zaznaczają urzędnicy, wszystko będzie zależało od posiadanych środków.
Obecnie kamery znajdują się w centralnej części Jedwabnego, obejmującej park oraz przyległe ulice, a także na terenach przycmentarnych.
Inwestycja została dofinansowana z budżetu woj. podlaskiego.